Manchester United w końcu zwycięski. Grabara bez szans przy straconej bramce

Mateusz Kalina

Akt. 24/10/2023, 23:48 GMT+2

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów Manchester United wygrał na Old Trafford z FC Kopanhaga 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w drugiej połowie Harry Maguire. Dobry mecz w ekipie gości rozegrał Kamil Grabara, który popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami, a przy straconym golu nie miał szans. W doliczonym czasie gry rzut karny obronił Andre Onana.

Kamil Grabara o Wojciechu Szczęsnym

Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy na Old Trafford uczczono pamięć legendarnego Bobby’ego Charltona, który zmarł w sobotę w wieku 86 lat.

Niemoc gospodarzy

Gdy rozpoczęto mecz, kibice Czerwonych Diabłów mogli przecierać oczy ze zdumienia. Ich drużyna w pierwszych minutach została zepchnięta do głębokiej defensywy. W 5. minucie goście z Kopenhagi mogli prowadzić. Nieczysto w piłkę trafił Diogo Goncalves, ale ta i tak trafiła w słupek bramki Andre Onany.
Dopiero po około kwadransie inicjatywę zaczęli przejmować gracze Erika ten Haga. Niewiele jednak z tego wynikało. Wystarczy napisać, że w pierwszej połowie Grabara tylko raz musiał interweniować po zupełnie niegroźnym strzale Marcusa Rashforda.
Być może znudzony wydarzeniami na boisku był sędzia Marco Guida, który, według grafiki meczowej, pierwszą połowę zakończył 15 sekund przed upływem 45 minut.

Scott McTominay podczas meczu z FC Kopenhagą

Ożywienie po przerwie

W 50. minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Onany. Tuż zza pola karnego ładnie przymierzył Lars Lerager, ale golkiper Czerwonych Diabłów błysnął kapitalną interwencją.
Chwilę później w polu karnym gości szarżował Rasmus Hojlund, ale wybity z rytmu przez Rasmusa Falka nie był w stanie oddać mocnego strzału.

Grabara kontra Manchester United

W kolejnej akcji na wysokości zadania musiał stanąć Grabara. Polak w pięknym stylu obronił płaski strzał rezerwowego Christiana Eriksena.
Polski bramkarz znów wykazał się czujnością, gdy zatrzymał rozpędzonego Alejandro Garnacho. W ostatnim momencie Argentyńczyk za daleko wypuścił piłkę przed siebie i pewnie złapał ją Grabara.

Kamil Grabara w meczu przeciwko Manchesterowi United na Old Trafford

Napierający coraz bardziej zawodnicy Manchesteru United dopięli swego w 72. minucie. Z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Eriksen, a celnym strzałem głową Grabarę pokonał Harry Maguire. W tej sytuacji Polak nie miał żadnych szans.

Harry Maguire strzela gola na 1:0 dla Manchesteru United w meczu z FC Kopenhaga

W 77. minucie powinno być 2:0. Najpierw strzał Garnacho świetnie obronił Grabara, a dobitka Scotta McTominaya była minimalnie niecelna.

Onana bohaterem!

I gdy wydawało się, że Czerwone Diabły dokończą spotkanie bez dodatkowych nerwów, w piątej minucie doliczonego czasu gry McTominay sfaulował we własnym polu karnym Mohameda Elyounoussiego!
Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Jordan Larsson i... przegrał pojedynek z krytykowanym w ostatnich dniach Onaną!
Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kibice Czerwonych Diabłów, po dwóch porażkach z rzędu w Lidze Mistrzów, w końcu mogli się cieszyć z kompletu punktów.