Kylian Mbappe rozerwał siatkę w meczu Real Sociedad - PSG

Lukasz Lasia

Akt. 06/03/2024, 10:39 GMT+1

Kylian Mbappe niemal w pojedynkę przypieczętował awans PSG do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Niezwykły kunszt francuski napastnik pokazał zwłaszcza przy swoim pierwszym golu we wtorkowym meczu z Realem Sociedad. Inna sprawa, że strzał był tak mocny i precyzyjny, że nie wytrzymała siatka w bramce.

Trening PSG z udziałem Kyliana Mbappe'a

Wobec zwycięstwa 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału do San Sebastian paryżanie polecieli postawić kropkę nad i. Udało im się to za sprawą Mbappe, który zdobył dwa gole - w 15. i 56. minucie. Zwłaszcza pierwsze trafienie Francuza było niezwykłej urody.

Mbappe "dewastator"

Mbappe zatańczył w polu karnym z Igorem Zubeldią, pięknie dwukrotnie go zwodząc i wypracowując sobie pozycję do oddania strzału. Huknął wewnętrzną częścią stopy w kierunku dalszego słupka niezwykle precyzyjnie, nie do obrony dla Aleksa Remiro.
Mbappe zaczął celebrować trafienie, a niedługo potem realizator transmisji pokazał bramkę Realu Sociedad, a dokładniej miejsce, w które trafił napastnik PSG. Okazało się, że piłka wpadając do bramki, wyrwała siatkę ze słupka. Doszło do tego, że prowadzący mecz Michael Oliver musiał na chwilę przerwać zawody, aż porządkowi, bo tego wymagają przepisy, doprowadzą siatkę do użyteczności. Pierwsza połowa trwała cztery minuty dłużej.
Dla Mbappe było to 45. trafienie w Champions League. We wtorek miał dokładnie 25 lat i 76 dni. Tylko jeden piłkarz w historii rozgrywek był młodszy, gdy osiągnął ten pułap: Argentyńczyk Leo Messi - 24 lata i 257 dni.
Na tym snajper PSG nie poprzestał i w drugiej połowie dołożył 46. bramkę w karierze w tych rozgrywkach, a szóstą w tym sezonie w LM. Zarówno on, jak i Harry Kane z Bayernu Monachium prowadzą w klasyfikacji strzelców.
Jeśli chodzi o dorobek napastnika w tym sezonie, wliczając wszystkie rozgrywki, wynosi on: 34 mecze i 34 gole.
"Dewastator" - podsumował występ Mbappe w środę na okładce madrycki dziennik "AS". Na hiszpańskiej ziemi reprezentant Trójkolorowych ma już łącznie siedem goli w pięciu meczach.
Ostatecznie paryżanie wygrali z Baskami 2:1, a w dwumeczu 4:1.