Liga Mistrzów 2023/2024. Wrócił w styczniu i został współbohaterem. Borussia w ćwierćfinale

Akt. 13/03/2024, 23:39 GMT+1

Wielkie emocje w Dortmundzie. Borussia wygrała z PSV 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Gospodarze w środę prowadzili od trzeciej minuty, ale w końcówce przyjezdni byli o włos od doprowadzenia do dogrywki. Chwilę potem kibiców z Zagłębia Ruhry uszczęśliwił Marco Reus.

Inter - Atletico i PSV - Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów (źródło: Getty Images)

Przed rozpoczęciem rywalizacji w tej parze eksperci dawali nieco większe szanse ekipie z NIemiec. Pierwsze spotkanie w Eindhoven pokazało jednak, że świetna forma PSV, którą podopieczni Petera Brosza pokazują w lidze holenderskiej, została przeniesiona także na rozgrywki europejskie.
Starcie z 20 lutego było bardzo ciekawe od początku do końca. Goście prowadzili po bramce wypożyczonego z Bayernu pomocnika Donyella Malena. Sam strzelec nie cieszył się specjalnie z gola, bo to w PSV zaczęła się jego kariera na wysokim poziomie.
Dobra gra miejscowych dała im wyrównanie na początku drugiej połowy. Po kontrowersyjnej decyzji sędziego Srdana Jovanovicia bramkę z rzutu karnego zdobył Luuk de Jong. Potem gospodarze powinni strzelić zwycięskiego gola, ale zabrakło im szczęścia.

Fantastyczny początek i gol Sancho

Przed rewanżem wszystko zatem było otwarte, ale wydawało się, że wspierani przez fanatycznych kibiców w Dortmundzie piłkarze Borussii nie będą mieli większych problemów ze zwycięstwem.
Na dodatek środowe spotkanie zaczęło się dla nich idealnie. Już w trzeciej minucie bramkę zdobył Jadon Sancho. 23-letni zawodnik ładnie kopnął zza pola karnego prawą nogą.
Skrzydłowy gra ponownie w Dortmundzie od stycznia tego roku. Wrócił do klubu z Zagłębia Ruhry na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru United. Do angielskiego zespołu trafił w 2021 roku za 85 milionów euro. Od początku widać było, że nie czuje się dobrze w nowej drużynie. To nie był ten sam przebojowy zawodnik, który zachwycał od wieku nastolatka w Dortmundzie.

Sancho tak strzelił gola dla BVB

Ten sezon był dla niego jeszcze słabszy. Sancho był skonfliktowany z menedżerem United Erikiem ten Hagiem i praktycznie nie grał. W rundzie jesiennej zaprezentował się tylko trzykrotnie. W BVB występuje zdecydowanie częściej i jest zawodnikiem wyjściowej jedenastki ekipy prowadzonej przez Erina Terzicia.

Zabójcza i szczęśliwa końcówka BVB

Borussia przeważała, ale można było odnieść wrażenie, że goście z każdą kolejną minutą czują się coraz lepiej. To starcie bardzo przypominało to sprzed trzech tygodni. Zawodnicy PSV stwarzali sytuacje, ale brakowało im szczęścia.

Jadon Sancho cieszy się z bramki

W 77. minucie miejscowi strzelili gola. Marco Reus z rzutu wolnego dośrodkował do Niclasa Fullkruga. Po analizie VAR sędzia Danielle Orsato nie uznał bramki. Jeden z piłkarzy BVB był na minimalnej pozycji spalonej. Bez wątpienia była to bardzo kontrowersyjna sytuacja, ale arbiter nawet nie podszedł sprawdzić jej do monitora.
Zawodnicy z Eindhoven do samego końca walczyli niezwykle ambitnie. Na bramkę Gregora Kobela sunął atak za atakiem. I jeszcze raz gospodarzom sprzyjała fortuna.
W ostatniej minucie doliczonego czasu gry idealną okazję na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki zmarnował De Jong. Chwilę potem dortmundczycy zadali decydujący cios. Błąd rywali świetnie wykorzystał Reus. W sytuacji sam na sam nie dał szans Benitezowi. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie.
Losowanie par ćwierćfinałowych oraz półfinałowych przewidziano w piątek, 15 marca.
Finał odbędzie się 1 czerwca na londyńskim Wembley.
Borussia - PSV 2:0 (01)
Bramki: Sancho 3', Reus 90' + 5"