Raków chce być w decydującej rundzie walki o Ligę Mistrzów. Kiedy i o której mecz z Arisem?

Akt. 15/08/2023, 14:50 GMT+2

Piłkarze Rakowa zmierzą się z Arisem Limassol w drugim meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Częstochowianie w pierwszym starciu wygrali 2:1. Kiedy i której mecz? Gdzie relacja online?

Raków walczy o awans do Ligi Mistrzów

Raków rozpoczynał rywalizację w eliminacjach od dwumeczu z estońską Florą Tallin. Potem w drugiej fazie był lepszy od Karabachu Agdam i tym samym jest już pewny pierwszego w historii występu w fazie grupowej europejskich pucharów.

Zapewnili sobie historyczny sukces

Wiadomo, że nawet obliczu odpadnięcia z Arisem, trafi do ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy, a gdyby i w niej nie dał rady zwyciężyć, zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Na razie częstochowanie są na dobrej drodze, aby awansować do ostatniej rundy walki o Ligę Mistrzów.
W poprzedni wtorek 8 sierpnia podopieczni Dawida Szwargi przed kompletem kibiców pokonali u siebie ekipę z Cypru 2:1. Ten wynik pozostawił niedosyt, bo goście gola strzelili w końcówce. W 89. minucie bramkę zdobył Mihlali Mayambela.
Wcześniej dla Rakowa trafiali Władysław Koczergin i Fabian Piasecki.
Raków Częstochowa - Aris Limassol w 3. rundzie eliminacji LM (źr. PAP)
- Zagraliśmy dobre spotkanie. W obu połowach byliśmy zespołem, który w moim odczuciu kontrolował ten mecz. Natomiast czujemy też zwyczajną sportową złość, co świadczy dobrze o drużynie. Musimy tę złość zabrać ze sobą na Cypr, bo za nami jest dopiero pierwsza połowa i się jeszcze nic nie skończyło - mówił po tym meczu Szwarga.

Aris Limassol - Raków Częstochowa: kiedy i o której drugi mecz III rundy eliminacji LM?

Początek drugiej polsko-cypryjskiej konfrontacji w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów we wtorek 15 sierpnia. Początek o godzinie 19.00. Wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl.
Sędzią głównym będzie Słoweniec Matej Jug.
Jeśli Raków wyeliminuje cypryjską drużynę, zapewni sobie udział co najmniej w fazie grupowej Ligi Europy. W 4., decydującej rundzie eliminacji Champions League trafi albo na FC Kopenhaga, którego bramkarzem jest Kamil Grabara, albo Spartę Praga. W pierwszym starciu tych zespołów w stolicy Danii padł bezbramkowy remis.