Inter Mediolan - Benfica Lizbona: wynik rewanżowego ćwierćfinału i relacja - Liga Mistrzów 2022/23

Piotr Kaszubski

19/04/2023, 23:17 GMT+2

Inter przypieczętował w środę awans do półfinału Ligi Mistrzów, remisując u siebie Benficą 3:3. Gospodarze wypuścili z rąk dwubramkowe prowadzenie, ale dzięki zaliczce z pierwszego spotkania pewnie przeszli dalej. Teraz zagrają z Milanem.

Liga Mistrzów. City - Lipsk, Porto - Inter w 1/8 finału

Drużyna ze stolicy włoskiej mody miała solidną zaliczkę przed rewanżem w Mediolanie, bo za taką należało uważać wyjazdową wygraną z Benficą 2:0. Nerazzurri nie zagrali w Portugalii wielkiego spotkania, ale potrafili z zimną krwią wykorzystać błędy rywala.
Rewanż przy wypełnionym po brzegi San Siro miał być więc dla gospodarzy formalnością. Szczególnie, że zaczął się perfekcyjnie. W 14. minucie znakomicie zachował się w polu karnym Nicolo Barella, który ograł obrońcę i strzałem lewą nogę pod poprzeczkę zdobył pierwszą bramkę.

Patent na Benficę

Włoch ma patent na Benficę, bowiem trafił również do siatki w Lizbonie. Do przerwy Inter strzelił nawet drugiego gola, ale sędzia zauważył faul Lautaro Martineza, który przy strzale głową popychał obrońcę.
Wielka fiesta w Mediolanie została nieco zmącona w 38. minucie. Ze znakomitego podania Rafy Silvy skorzystał Fredrik Aursnes i mieliśmy remis 1:1.
Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a w 65. minucie przypieczętowali awans. Po pięknej zespołowej akcji Federico Dimarcozagrał do Martineza, a ten z bliskiej odległości zapewnił Interowi prowadzenie. W tym momencie stało się jasne, że goście potrzebują aż trzech goli, aby odrobić straty.

Teraz derby

Za to gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać. Wynik na 3:1 podwyższył Joaquin Correa, który w polu karnym zatańczył z obrońcami i pewnym strzałem przy słupku zdobył trzecią bramkę.
Kiedy na San Siro trwała zabawa, gości walczyli już tylko o honorowe pożegnanie z Champions League. I trzeba im przyznać, że odpadli z prestiżowych rozgrywek godnie, bowiem dzięki zrywowi w końcówce strzelili dwa gole, remisując w jaskini lwa 3:3. Wprawdzie do awansu trochę im zabrakło, ale za to mogą wrócić do domu z podniesionymi głowami.
W półfinale Ligi Mistrzów obejrzymy derby Mediolanu, w których Inter zmierzy się z Milanem.
Półfinały zaplanowano na 9-10 i 16-17 maja, a finał odbędzie się 10 czerwca w Stambule.
Inter – Benfica 3:3 (1:1)
Bramki: dla Interu - Nicolo Barella (14); Lautaro Martinez (65), Joaquin Correa (78); dla Benfiki - Fredrik Aursnes (43), Antonio Silva (86), Petar Musa (90)
Pierwszy mecz Inter wygrał na wyjeździe 2:0. Awans - Inter.