Inter - AC Milan: Lautaro Martinez bohaterem rewanżu półfinału Ligi Mistrzów

Akt. 16/05/2023, 23:13 GMT+2

Co prawda rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów między Interem a Milanem nie trzymał nadzwyczaj w napięciu ze względu na dwubramkową zaliczkę piłkarzy Simone Inzaghiego, lecz na San Siro był im potrzebny gol, który już na dobre zadecydowałby o losach starcia. Tego strzelić musiał Lautaro Martinez, napastnik, który wyjątkowo upatrzył sobie właśnie lokalnego rywala.

Inter Mediolan - AC Milan w półfinale Ligi Mistrzów 2022/23

Bramki Edina Dżeko i Henricha Mchitarjana sześć dni wcześniej sprawiły, że to zdobywcy Pucharu Europy z 2010 roku byli już jedną nogą w najważniejszym meczu klubowej piłki. Inter prowadził na półmetku 2:0 i w meczu rewanżowym potrzebował już tylko rozsądnej gry oraz zwietrzenia szansy na wbicie gwoździa do trumny Milanu.

8. gol w 14. meczu derbowym

To ekipie Inzaghiego udało się perfekcyjnie - bezbramkowy remis do przerwy i wyczekiwanie złotego momentu. Ten nadszedł od - o ironio - piłkarza, który kilka miesięcy temu cieszył się ze złota na mundialu.
Lautaro, argentyński mistrz świata, mocnym uderzeniem lewą nogą z 74. minuty przełamał dłonie Mike'a Maignana, wprowadzając już właściwie swoją drużynę do finału i ustalając wynik meczu na 1:0. Dokonał tego przy okazji przeciwko ekipie, z którą po prostu uwielbia grać.
W derbach Mediolanu wystąpił jak dotąd 14-krotnie, wtorkowy mecz przyniósł mu ósme zwycięstwo i już ósmego gola na wszystkich frontach. Od kiedy w 2018 roku trafił do Interu, żaden zawodnik nie zdobył przeciwko Milanowi tylu bramek co on. Nikomu innemu też Lautaro tak wielu goli nie strzelił.