AC Milan przegrał z Interem czwarte derby do zera w 2023 roku

17/05/2023, 10:20 GMT+2

Mówi się, że derby rządzą się swoimi prawami, ale gdy dochodzi w tym roku do potyczek pomiędzy mediolańskimi drużynami, można z góry zakładać, że wygra Inter. Tak było i we wtorkowym rewanżu w półfinale Ligi Mistrzów. Piłkarze Milanu pobili w nim niechlubny rekord.

Inter Mediolan - AC Milan w półfinale Ligi Mistrzów 2022/23

Milan przystępował do rewanżu na San Siro, tym razem w roli gościa, w trudnej sytuacji - mając do odrobienia dwubramkową stratę z ubiegłego tygodnia. I choć w pierwszej połowie nawiązał walkę, to ostatecznie i tak przegrał 0:1, a w dwumeczu 0:3.
Trener Milanu Stefano Pioli przyznał, że jego zawodnicy dali z siebie wszystko w obu spotkaniach. Jak dodał, Inter zasłużył na awans.

- Czego nam zabrakło? Pierwszego kwadransa w pierwszym meczu oraz tego, że dziś nie zdobyliśmy bramki - odparł.

Czwarta derbowa porażka, 390 minut bez gola

Jego drużyna w tym roku przegrała już czwarty mecz z rywalem zza miedzy i na dodatek czwarty do zera. Ostatni raz taki przypadek miał miejsce w sezonie 1973/74.
Poza konfrontacjami w Lidze Mistrzów, Milan uległ wcześniej Interowi w styczniowym Superpucharze Włoch 0:3 oraz w takim samym stosunku miesiąc później w meczu Serie A.

Milan nie może znaleźć sposobu na Inter

Passa drużyny Pioliego bez zdobytej bramki w Derby della Madonnina wzrosła we wtorek do 390 minut. Tym samym pobiła ona niechlubny klubowy rekord z lat 50-tych XX wieku (317 minut). Wydarzenie to miało miejsce dokładnie w 18. minucie ostatniego starcia.
Ostatni raz fani Milanu cieszyli się z gola w meczu przeciwko Nerazzurrim we wrześniu 2022 roku. Wtedy zanotowali też ostatnią wygraną z lokalnym rywalem - 3:2.