AC Milan - Inter Mediolan: wynik i relacja - Liga Mistrzów

10/05/2023, 23:13 GMT+2

Inter Mediolan bardzo pewnie pokonał AC Milan 2:0 (2:0) w środowym półfinale Ligi Mistrzów. Gospodarzem pierwszego spotkania na San Siro byli mistrzowie Włoch, którzy są w znacznie gorszej sytuacji przed rewanżem.

Inter darf vom Champions-League-Finale träumen

Oba mediolańskie kluby prezentują zbliżony poziom w tym sezonie Serie A. Po 34 kolejkach Inter ma 63 punkty i jest czwarty, a piąty Milan zgromadził 61 "oczek". Derby Mediolanu w półfinale Ligi Mistrzów wielu uznało za sporą niespodziankę. W pierwszym starciu Inter zaprezentował się o niebo lepiej od lokalnego rywala.

Dominacja Interu

Ekipa Nerazzurrich od początku spotkania miała zdecydowaną przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 8. minucie Hakan Calhanoglu dośrodkował z rzutu wolnego, a Edin Dżeko świetnym strzałem z powietrza dał prowadzenie swojej drużynie. Chorwat wcześniej wygrał walkę o pozycję z Davide Calabrią.
Piłkarze Milanu jeszcze nie otrząsnęli się po tym golu, a już przegrywali 0:2. W 11. minucie Inter przeprowadził szybką akcję lewą stroną. Federico Dimarco dośrodkował do Henricha Mychitariana, Ormianin jednym zwodem ograł Sandro Tonaliego i z zimną krwią skierował piłkę do siatki.
Dwie minuty później mogło być 3:0, ale Calhanoglu huknął w słupek. Zawodnicy Milanu do przerwy byli tylko cieniem lokalnego rywala i mogli się cieszyć, że nie przegrywali wyżej.

Szanse z obu stron

Po zmianie stron Rossoneri starli się zmienić niekorzystny wynik. To jednak rywale mieli lepszą okazję na podwyższenie wyniku, kiedy Dżeko zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.
Najlepszą okazję dla Milanu w 63. minucie miał Tonali. Włoch obił jednak słupek. Gospodarze starali się, atakowali, ale nie byli w stanie niczym zaskoczyć przeciwników. Pierwszy celny strzał oddali w samej końcówce.