Przed rokiem kilkudziesięciu sekund zabrakło piłkarzom Atletico Madryt, by cieszyli się ze zdobycia Ligi Mistrzów. Także w bieżącym sezonie podopieczni Diego Simeone wymieniani są w gronie faworytów tych prestiżowych rozgrywek. Czy Bayer Leverkusen jest w stanie pokrzyżować plany mistrzów Hiszpanii? Przekonamy się o tym w środowy wieczór w trakcie naszej relacji tekstowej, którą poprowadzi Stinger.

Liga Mistrzów / 1/8 finału
BayArena / 25.02.2015

Akt. 25/02/2015, 22:39 GMT+1

22:39
Za wspólnie spędzony czas dziękuje Stinger, zapraszam na jutrzejsze tekstówki z Ligi Europy, w tym oczywiście na mecz Legii Warszawa z Ajaksem Amsterdam.
22:38
To tyle na dzisiaj. Rewanż w Madrycie zapowiada się frapująco, ale to dopiero 17 marca.
90
KONIEC MECZU! Mamy niespodziankę w Leverkusen, ale Bayer jak najbardziej zasłużenie wygrał z Atletico 1:0.
90
Było przez moment groźnie w szenastce Atletico, ale gospodarze szukali lepszej pozycji do oddania strzału i ostatecznie obrońcom gości udało się wyjaśnić sytuację.
90
Zagramy dłużej o 180 sekund. Chociaż trzeba pamiętać, że w pierwszej połowie sędzia pozwolił grać znacznie dłużej.
88
A wszystko zaczęło się od brzydkiego faulu Spahicia na Torresie.
88
A jednak nie, także Kiessling i Torres otrzymali żółte kartoniki.
88
Zakotłowało się na boisku, na razie wydaje się, że tylko Gonzalo Castro wyjdzie z tego zamieszania z żółtą kartką.
87
Zmiana w zespole gospodarzy - strzelec gola Hakan Calhanoglu zastąpiony został przez Juliana Brandta.
86
Spodziewałem się, że Bayer w ostatnich minutach mocniej naciśnie, ale gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę i nie kwapią się do ataków w pole karne gości.
22:27
Okazuje się, ze Tiago jest pierwszym piłkarzem w historii Atletico, któremu w meczu Ligi Mistrzów pokazano czerwoną kartkę. Przerwało to przy okazji serię 105 żółtych kartek z rzędu. Zajęło to Los Colchoneros 42 spotkania i tylko Celtic Glasgow (49) czekał dłużej na swoją pierwszą czerwień.
83
Nieudane wyjście do wrzuconej z autu piłki zanotował Bernd Leno... ale uratował go gwizdek sędziego, który orzekł faul Raula Garcii.
80
Idzie po drugiego gola Roger Schmidt i wie jednocześnie, że teraz najważniejszy będzie atak pozycyjny. Zatem witamy na boisku Stefana Kiesslinga, który zastępuje Drmicia. Dobry mecz Szwajcara.
78
Atletico kończy zatem w dziesiątkę, a co ciekawe na boisku w zespole gości przebywa teraz trzech napastników. A możliwości zmian Diego Simeone już nie ma.
77
CZERWONA KARTKA DLA THIAGO! Nie popisał się teraz Portugalczyk, który bezsensownie wślizgiem zaatakował przy linii bocznej Bellarabiego. Pavel Kralovec słusznie pokazał mu drugi żółty kartonik i odesłał go pod prysznic.
75
ZAMIESZANIE!!! Piłka po strzale Torresa znalazła się w bramce BAyeru, lecz czeski arbiter nie uznał gola. Powód? Dośrodkowywana przez Griezmanna piłka w locie przekroczyła bowiem linię końcową i moim zdaniem sędzia się nie pomylił.
74
DZIEJE SIĘ! Po rzucie wolnym gości zbyt lekko na bramkę gospodarzy uderzał Fernando Torres, co dało możliwość przeprowadzenia natychmiastowej kontry w wykonaniu Bayeru. Przeprowadził ją Drmić, ale i jego strzał, oddany wślizgiem, był za lekki i Leno złapał piłkę.
73
Piłkarze Atletico są znakomici w "padaniu jak muchy" i wymuszaniu rzutów wolnych w niebezpiecznych fragmentach boiska.
72
Słynny ze swoich strzałów z dystansu jest Calhanoglu. Teraz uderzał z 33 metrów, trafił w światło bramki, ale zbyt blisko jej środka i Moya pewnie złapał piłkę.
22:14
Bramka zdobyta przez Calhanoglu przerwała passę Miguela Moyi 530 minut bez straty gola. To jedenasty wynik w historii Ligi Mistrzów. Najlepszym wynikiem legitymuje się Jens Lehmann z lat 2005-2006, czyli z czasów, gdy Arsenal potrafił jeszcze grać w defensywie (były takie czasy kiedyś). Tuż przed Moyą znajduje się w tej klasyfikacji Józef Wandzik.