Katarzyna Kiedrzynek zagra w półfinale Ligi Mistrzyń

Akt. 29/03/2024, 08:25 GMT+1

Bez najmniejszych kłopotów drużyna Paris Saint-Germain wygrała u siebie ze szwedzkim BK Haecken 3:0 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzyń. W bramce gospodyń pewnie zaprezentowała się Katarzyna Kiedrzynek. W drugim czwartkowym meczu o najlepszą czwórkę Barcelona pokonała u siebie 3:1 z norweskie Brann.

Tokio. Skrót meczu Szwecja – Japonia w ćwierćfinale turnieju piłki nożnej kobiet

W pierwszej połowie gola dla PSG strzeliła Tabitha Chawinga. Po przerwie bramki zdobyły jeszcze Korbin Albert i Marie-Antoinette Katoto.
Piłkarki szwedzkiego klubu w całym spotkaniu miały zaledwie dwa celne strzały i były tłem dla francuskiej drużyny. Paryżanki wygrały pierwsze starcie 2:1, więc w dwumeczu triumfowały 5:1.
Kiedrzynek w bramce gospodyń była praktycznie bezrobotna.

Kiedrzynek cieszy się z awansu

Przegrały, ale i tak są dumne

W starciu Barcelona - Brann pierwszego gola dla miejscowych kapitalnym kopnięciem lewą nogą strzeliła zdobywczyni Złotej Piłki Aitana Bonmati. To było w 24. minucie. Na początku drugiej połowy nieudolność obrończyń i bramkarki wykorzystała Fridolina Rolfo, która z bliska umieściła piłkę w bramce, podwyższając na 2:0.
W 70. minucie 18-letnia Tomine Svendheim z ekipy Brann zakończyła kontratak strzeleniem gola kontaktowego. Pod koniec meczu Bonmati podała do Patricii Guijarro, która ustaliła wynik spotkania na 3:1.
Mimo porażki piłkarki norweskiego klubu osiągnęły historyczny sukces, awansując do ćwierćfinału Champions League.

Kiedy półfinały Ligi Mistrzyń?

W 1/2 finału Barcelona zmierzy się z Chelsea, która w ćwierćfinale wyeliminowała Ajax. W drugim półfinale dojdzie do francuskiego starcia PSG - Olympique Lyon. Pierwsze spotkania 20 kwietnia. Rewanże siedem dni później.
Finał Ligi Mistrzów kobiet odbędzie się 25 maja na Stadionie San Mames w Bilbao.