Rozlosowano pary Ligi Europy. Będzie rewanż za finał

Akt. 18/12/2023, 13:38 GMT+1

W szwajcarskim Nyonie rozlosowano pary 1/16 finału Ligi Europy. Najciekawiej zapowiada się starcie Feyenoordu z Romą, które zmierzyły się w 2022 roku w finale Ligi Konferencji Europy.

Roma - Napoli 2:1

W fazie grupowej Ligi Europy walczył Raków Częstochowa. Mistrz Polski zajął ostatnie miejsce w grupie z Atalantą Bergamo, Sportingiem i Sturmem Graz.

Nie zabraknie Polaków w Lidze Europy

Zwycięzcy ośmiu grup awansowali bezpośrednio do 1/8 finału. Drużyny z drugich miejsc walczyć będą natomiast w 1/16 finału z ekipami, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozstawione będą zespoły od początku rywalizujące w LE.

Losowanie fazy pucharowej Ligi Europy

Na tym etapie zdecydowanie najciekawiej powinno być w rywalizacji Feyenoordu z Romą Nicoli Zalewskiego. Będzie to rewanż za ubiegłoroczny finał Ligi Konferencji Europy, kiedy rzymianie wygrali 1:0 po golu Nicolo Zaniolo.