Raków Częstochowa - Sporting Lizbona. Wynik na żywo i relacja live - Liga Europy 2023/24

Liga Europy / Faza grupowa
ArcerolMittal Park / 26.10.2023
Mariusz Czykier

Akt. 26/10/2023, 20:44 GMT+2

Dziękujemy za wspólne emocje i zapraszamy na kolejne. Już za chwilę w Lidze Konferencji Legia Warszawa spotka się w Mostarze z tamtejszym Zrinjskim.
Zapraszamy!
90'+5
Koniec meczu! Raków strzela pierwszego gola w Lidze Europy i zdobywa pierwszy punkt po remisie ze Sportingiem Lizbona.

Raków Częstochowa - Sporting Lizbona w 3. kolejce Ligi Europy (Getty Images)

90'+4
Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu. Zupełnie odmieniony Raków jeszcze nie rezygnuje.
90'+2
Raków Częstochowa
Potężne zamieszanie w polu karnym gości. Piasecki minimalnie nad bramką.
90'
Cztery minuty dłużej potrwa mecz. Cztery minuty szans Rakowa na trzy punkty.
89'
Sporting Lizbona
Kolejna podwójna zmiana w Sportingu. Plac gry opuszcza Matheus Reis, którego zastąpi Nuno Santos. Za Mortena Hjulmanda wejdzie Daniel Braganca.
87'
Ostatnie minuty to wręcz oblężenie bramki Sportingu. Trzy punkty są na wyciągnięcie ręki.
85'
Koczergin, który chwilę wcześniej zaliczył asystę, opuszcza boisko. W jego miejsce Ben Lederman.
82'
Znów zrobiło się głośno na stadionie w Sosnowcu, bo piłka po raz drugi znalazła się w siatce gości. Niestety po spalonym.
79'
Papapedrou jeszcze sprawdził akcję Piaseckiego w VAR, ale decyzji nie zmienił. Raków wyrównał na nieco ponad dziesięć minut przed końcem meczu. Czy pójdzie za ciosem?
F. Piasecki
Gol
F. Piasecki
Gole1
Strzały celne1
79'
GOOOOOL dla Rakowa! Strzelcem Piasecki, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej i wykorzystał kapitalne podanie Koczergina.
75'
Zmiany w drużynie gospodarzy. Schodzą Yeboah i utykający Cebula, na murawie pojawili się Fabian Piasecki i Bartosz Nowak.
74'
Robiło się groźnie, ale Catamo poślizgnął się w polu karnym Rakowa.
71'
Po ponad 70 minutach Raków oddał pierwszy celny strzał na bramkę Sportingu. Flavio Israel nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem piłki.
67'
Diomande został ukarany za to zagranie żółtą kartką.
Rzuty wolne3
67'
Niezła akcja Cebuli bokiem boiska, zatrzymana nieprzepisowo przez obrońców Sportingu.
66'
Raków nawet w polu karnym rywala sprawia wrażenie, jakby nie wierzył w sukces.
64'
Długa akcja, pełna częstych podań, ale strzał oddany przez Srdjana Plavsicia niecelny.
58'
Podwójna zmiana w drużynie gości. Paulinho za Marcusa Edwardsa i Geny Catamo za Goncalvesa.
56'
W statystykach drugiej połowy posiadanie piłki wyraźnie po stronie Rakowa. W żaden sposób nie przekłada się to jednak na zmianę wyniku.