Atalanta Bergamo - Bayer 04 Leverkusen w finale Ligi Europy 2023/24. Wynik na żywo i relacja live

Liga Europy / Finał
Aviva Stadium / 22.05.2024
    Mariusz Czykier

Akt. 22/05/2024, 22:57 GMT+2

Dobrej, a kibicom Atalanty również długiej nocy!
    Dziękujemy za wspólne emocje w finale Ligi Europy. Zapraszamy na kolejne relacje w eurosport.pl.
    Atalanta
    Coś się kończy, coś się zaczyna. Atalanta czekała 117 lat na pierwsze trofeum w europejskich pucharach. Doczekała się go w Lidze Europy po wygranej 3:0 nad niepokonanym w tym sezonie Bayerem Leverkusen.
    Atalanta
    ATALANTA BERGAMO WYGRAŁA LIGĘ EUROPY! ADEMOLA LOOKMAN BOHATEREM!
    90'+4
    Atalanta
    Każda seria ma swój koniec. Bayer nie przegrał w tym sezonie żadnego z 51 meczów o stawkę. Uległ w finale Ligi Europy Atalancie Bergamo.
    90'+2
    Bayer 04 Leverkusen
    Adam Hlozek strzelił z daleka tuż obok słupka bramki Atalanty.
    90'+1
    Atalanta
    Nie było faulu w polu karnym Atalanty. Jeszcze cztery minuty meczu.
    90'
    To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. VAR sprawdza jeszcze potencjalny rzut karny dla Bayeru.
    89'
    Atalanta
    Podopiecznie Gian Piero Gasperiniego mogliby już świętować pierwsze w 117-letniej historii trofeum, ale nie tracą koncentracji do końca. Są perfekcyjni w obronie i nie pozwalają sobie na najmniejsze błędy.
    86'
    Kolejna akcja i kolejny raz przerwana w decydującym momencie. Nie do sforsowania jest dziś defensywa ekipy z Bergamo.
    84'
    Faule5
    84'
    Strzały zablokowane1
    83'
    Atalanta
    Są też zmiany w drużynie Atalanty.
    81'
    Strzały niecelne1
    81'
    Rzuty wolne2
    81'
    Ostatnie dziesięć minut nadziei. Alonso szuka sposobu na odwrócenie losu.
    80'
    W końcu groźny strzał na bramkę Atalanty. Ale nie na tyle, by wpłynąć na wynik.
    79'
    Atalanta
    Prowadzą już w finale 3:0, ale nie przestają zaskakiwać. Piłkarze Atalanty wciąż naciskają.
    75'
    Atalanta
    Co bramka, to piękniejsza. Lookman dostał piłkę na granicy pola karnego, po czym wbiegł z nią w szestastkę, zakręcił obrońcami i oddał kapitalny strzał. Trzeci raz w siatkę.