Jagiellonia Białystok - FK Gabala w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy to nie przelewki. Piłkarze Ireneusza Mamrota w Azerbejdżanie zremisowali 1:1 i do awansu potrzebny jest im bezbramkowy remis. Jednak w Białymstoku goli nigdy nie brakuje, a marzenia o fazie grupowej wciąż są żywe. Piłkarze z Białegostoku nie odpuścili pierwszej kolejki Lotto Ekstraklasy i wygrali w Niecieczy z Bruk-Betem 1:0. Ten wynik mogą dziś śmiało powtórzyć. Zapraszamy na relację NA ŻYWO

22:21
Koniec spotkania w Białymstoku. Duży niedosyt i duże rozczarowanie. W Azerbejdżanie było 1:1, wydawało się, że piłkarze Irka Mamrota narzucą tutaj swój styl gry. Nic z tych rzeczy. Wicemistrzowie Polski żegnają się z europejskimi pucharami. Legia gra dalej, Lech gra dalej. Czekamy na Arkę Gdynia. Żegnamy Jagiellonię Białystok. Dziękujemy za śledzenie relacji. Dobranoc!
Trzy minuty jeszcze pogramy w Białymstoku. Ostatnie sekundy Jagi w europejskich pucharach 2017/18. Jaga znowu żegna się z pucharami w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy...
Błędy, błędy, błędy. Pogubiła się obrona Jagiellonii, piłkę przed polem karnym przejął Ozović. Minął Kelemena i skierował piłkę do pustej bramki. 0:2.
89
Rzut rożny dla Jagiellonii i niefortunna próba uderzenia Świderskiego. Zapowiadała się na groźną kontrę Gabali i tak się stało! Gol dla gości! Gasimy światło!
83
Dosyć szczęśliwa akcja w wykonaniu Jagiellonii. Wyszedł z tego łądny strzał Novikovasa. Niby leciałą w okienko, ale jednak ponad bramką. Zostało niecałe dziesięć minut.
77
Karol Świderski zastąpił Łukasza Burligę.
Już nawet prezes się niecierpliwi!
75
Celny strzał Rafała Grzyba. Bardzo lekki, leciutki wręcz.
75
Jagiellonia w ataku pozycyjnym. Gabali to odpowiada.
74
Nikt jednak nie powalczył przy tym dośrodkowaniu.
74
Rzut rożny dla Jagiellonii.
74
Ale ostatnie wskazówki odbiera Karol Świderski, zaraz Jaga otrzyma pozytywny impuls! Taką mamy nadzieję.
72
Prosiliśmy o zmiany trenera Mamrota, a będziemy mieć roszadę w ekipie gości. Asif Mammadov zastąpił Famoussę Kone
68
Liczyliśmy na Cernycha, dalej liczymy. Napastnik Jagi wywalczył rzut rożny.

66
Rafał Grzyb z rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra, ale w mur! Jagiellonia opadła z sił. Mamrot musi zrobić zmiany!
62
Znowu lewy młotek Andrew Halidaya. Groźny strzał Szkota, ale piłka wylądowała w koszyczku Kelemena.
58
Akcja Gabali. Prawą stroną atakował Gurbanov, jego dośrodkowanie jednak storpedowała główka Burligi. Jaga w końcu kontroluje przebieg spotkania. Brakuje konkretów z przodu. Pozostało pół godziny, by strzelić chociaż gola dającego dogrywkę...
11 razy spotykały się polskie drużyny z azerskimi w europejskich pucharach - 9 razy wygrywały te rywalizacje. Przegrywały ekipy Wisły (2010) i Piasta Gliwice (2016).