Czas na kolejny odcinek walki polskich klubów o fazę grupową Ligi Europy. Dzisiaj Jagiellonia Białystok i Lech Poznań w drugiej rundzie eliminacyjnej zmierzą się odpowiednio z Gabalą i Haugesund. Znacznie trudniejsze wyzwanie czeka Jagę. Mordercze upały w Azerbejdżanie to nie jedyne zmartwienia polskiego klubu. W zeszłym sezonie Gabala śpiewająco przeszła eliminacje i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Wydaję się, że łatwiejszą przeprawę ma Kolejorz, chociaż trener zespołu Nenad Bjelica nie lekceważył rywali. - Oni są w gazie, dobrze grają w swojej lidze. Musimy się pilnować - mówił przed meczem. Spotkanie zostanie rozegrane w Norwegii. Zapraszamy na relację tekstową z obu spotkań.

Liga Europy / 2. runda kwalifikacyjna
Bakcell Arena / 13.07.2017
Dawid Michalski

Akt. 13/07/2017, 20:56 GMT+2

20:56
To tyle na dzisiaj. Dziękuję za tę relację i zapraszamy na kolejne.
20:55
Lech Poznań przez większość spotkania grał bardzo słabo, ale ostatni kwadrans był już lepszy. Kolejorz zdołał wyciągnąć wynik z 0:3 na 2:3. Za tydzień w Poznaniu musi być tylko lepiej.
20:52
Mogłoby być przepięknie, ale nie jest źle! W drugiej połowie i jedni, i drudzy mieli swoje okazje, ale ostatecznie Gabala zdołała tylko wyrównać. Wynik 1:1 jest bardzo korzystny dla wicemistrza Polski, który wypadł na tle rywala bardzo dobrze. Szkoda sytuacji Novikovasa, ale cóż... za tydzień rewanż i wtedy liczy się tylko awans.
90+4'
Koniec! 1:1 w Azerbejdżanie!
90+3'
Cernych jeszcze nie stracił nadziei na zwycięstwo. Litwin uderzył zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.
90+2'
Lech odbrabia straty! Szkoda, że dopiero teraz, ale to może być bardzo ważny gol! Jevtić wykorzystał jedenastkę.
90+1'
Sędzia Fritz doliczył cztery minuty.
89'
Szymański! Co za bomba! Byłby piękny gol, ale Bezotosny popisał się świetną interwencją.
89'
Ciekawie rozegrany rzut wolny. Miękkie dośrodkowanie Szymańskiego, piłkę zgrał Pospisil, ale na stanowisku był bramkarz Gabali.
88'
Kolejna kontra Jagi. Cernych pędził z piłką na skrzydle, szukał kolegów, ale nie miał do kogo podać. Na szczęście zachował chłodną głowę i wymusił faul. Chwilka przerwy i rzut wolny dla Jagi.
87'
Odpowiedział Mamrot. Sekulski zmienił antybohatera Novikovasa.
86'
Ostatnia zmiana w Gabali. Bulthuis zastąpił Gurbanowa.
FK Qəbələ
85'
Tyle w tym temacie...
81'
DLACZEGO?! Novikovas, coś ty zrobił?! Skrzydłowy Jagiellonii prowadził kontrę, w której wicemistrzowie Polski mieli przewagę 3 do 1. Novikovas zamiast podać do lepiej ustawionego i niekrytego Szymańskiego, to wolno podbiegł do bramki i uderzył w golkipera Gabali. Fatalne zachowanie Novikovasa...
80'
JAGA! Aj, dlaczego to nie wpadło?! Sheridan pobawił się z piłką na skrzydle, zgrał do Pospisila. Czech walnął z całej siły, bramkarz Gabali odbił, głową dobijał Sheridan, ale nad bramką.
79'
Nie będzie starcia braci. Jeden Gytkjaer zszedł, drugi wbiegł na boisko.
77'
Tak to wygląda na miejscu.
76'
Obrońca Gabali powalił Cernycha. Skrzydłowy Jagi potrzebował chwili, żeby wrócić do gry.
75'
Lech jeszcze się nie poddaje! Majewski tym razem wykorzystał okazję. Haugesund prowadzi 3:1.