Po emocjach związanych z meczami z godziny 19:00 czas na kolejną porcję spotkań 1/16 Ligi Europy. W naszej relacji tekstowej śledzić będziemy wszystkie siedem spotkań, ale najczęściej będziemy na Old Trafford, gdzie kompromitacji starać się będzie uniknąć Manchester United. Czerwone Diabły przegrały bowiem w pierwszym spotkaniu 1:2 z duńskim FC Midtjylland.

23:00
My jednak już kończymy naszą relację tekstową, dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zapraszamy na kolejne z serwisem mobilnym eurosport.pl. Dobranoc.
23:00
Dogrywka będzie potrzebna do rozstrzygnięcia kwestii awansu w meczu Olympiacosu z Anderlechtem. Grecki zespół wygrał dzisiaj 1:0, lecz przed tygodniem w takim samym stosunku zwyciężyły Fiołki.
22:58
Zakończyły się już mecze. I tak: Bazylea pokonała Saint-Etienne 2:1 (w dwumeczu remis 4:4, ale Szwajcarzy grają dalej za sprawą dwóch goli strzelonych na wyjeździe). FC Porto przegrało z Borussią Dortmund 0:1 (0:3 w dwumeczu). Molde pokonało Sevillę 1:0 (w dwumeczu 1:3). Napoli zremisowało z Villarreal 1:1 (w dwumeczu 1:2). Tottenham pokonał Fiorentinę 3:0 (w dwumeczu 4:1). Manchester United pokonał FC Midtjylland 5:1 (w dwumeczu 6:3).
22:55
GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! BAZYLEA ODPOWIADA!!!! Gospodarze tegorocznego finału Ligi Europy obejmują prowadzenie 2:1, a drugi raz golkipera Saint-Etienne pokonał Zuffi. Nie tak piękny strzał jak w pierwszej połowie, ale jeszcze ważniejszy.
22:54
GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Pisałem już o tym, że znakomity mecz rozgrywa Memphis Depay. Swój popis holenderski skrzydłowy kończy precyzyjnym strzałem przy bliższym słupku zza pola karnego, Manchester United prowadzi już 5:1.
22:53
GOOOOOOOOOOOOOOL! Saint-Etienne wyrównuje w Bazylei i w tym momencie gra dalej. Mustapha Bayal Sall uprzedza bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu spoza pola karnego i doprowadza do remisu.
22:52
Nie otrzyma. Do piłki podchodzi Ander Herrera i mocnym strzałem pieczętuje awans Manchesteru United do kolejnej fazy rozgrywek.
22:50
RZUT KARNY DLA MANCHESTERU UNITED!!!! Kian Hansen ręką zablokował strzał Memphisa Depaya, z którym miał ogromne problemy przez całe spotkanie. Czy Marcus Rashford otrzyma szansę na ustrzelenie hat tricka?
22:47
Kolejna czerwona kartka w Bazylei, tym razem dla piłkarza gospodarzy, a otrzymał ją Breel Embolo. Zatem 10 na 10.
22:46
Saint-Etienne potrzebuje gola do wywalczenia awansu, ale francuski zespół kończy mecz w Bazylei w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Valentina Eysserica, który pojawił się na boisku w 75. minucie, a opuścił je już siedem minut później.
22:43
GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Świetny mecz rozgrywają piłkarze Tottenhamu, a trzeci gol dla Kogutów padł za sprawą samobójczego trafienia Gonzalo Rodrigueza, który w bardzo trudnej sytuacji starał się przeciąć dośrodkowanie Trippiera do Dele Alego.
22:41
Kolejny nieuznany gol dla Borussii Dortmund, tym razem na spalonym znalazł się Shinji Kagawa.
22:40
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! ZNOWU RASHFORD!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ładna, kombinacyjna akcja United. Z prawej strony dośrodkował mu ponownie Mata, a młody napastnik, o którym do dzisiaj słyszeli zapewne tylko kibice Czerwonych Diabłów (i to ci najbardziej zagorzali) wyprowadza gospodarzy na prowadzenie 4:3 w dwumeczu.

22:38
Żółta kartka dla Jessego Lingarda za próbę wymuszenia karnego. Młody skrzydłowy United mógł w tej sytuacji wywalczyć jedenastkę, ale zdecydował się przeszkoczyć nad interweniującym rywalem... po czym upadł bez kontaktu.
22:30
NIEUZNANE GOLE DLA SEVILLI i BORUSSI DORTMUND! Dobra decyzja sędziego liniowego, który zauważył pozycję spaloną piłkarza gości przy strzale głową. Ze zdobycia bramki w meczu z FC Porto przedwcześnie cieszył się Aubameyang, który również był na spalonym.
22:28
GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Dla Manchesteru United, a strzelił go debiutant, który o swoim debiucie dowiedział się podczas przedmeczowej rozgrzewki. Marcus Rashford. Dobrze ustawił się w polu karnym i wykorzystał zagranie spod linii końcowej JUana Maty. W dwumeczu mamy remis 3:3, co w tym momencie oznacza dogrywkę.
22:24
GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 2:0 dla Tottenhamu, co nie tylko powiększa prowadzenie Kogutów, ale oznacza również, że także na White Hart Lane nie będzie dogrywki. A drugiego gola dla gospodarzy zdobył Argentyńczyk Erik Lamela, który wykończył akcję zapoczątkowaną przez Duńczyka Christiana Eriksena.
22:23
GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Villarreal wyrównuje w Neapolu za sprawą trafienia największego przecinaka w zespole, czyli Tomasa Piny. Środkowy pomocnik zapewne w tej sytuacji chciał dośrodkowywać, ale uczynił to w taki sposób, że piłka wpadła w okienko bramki Jose Reiny. Bramka gości oznacza, że w tym spotkaniu nie będzie dogrywki, włoski zespół potrzebuje teraz dwóch goli do awansu.

22:19
Ciekawostka z meczu FC Porto - ostatecznie gola Borussii zapisano nie Aubameyangowi, a figuruje on jako samobójcze trafienie Ikera Casillasa. Trochę tego nie rozumiem, ale cóż.
22:17
Sporo dzieje się w pierwszych minutach drugich połów poszczególnych spotkań, ale piłkarze zacięli się trochę jeżeli chodzi o strzelanie goli. Jak długo jeszcze?