Messi z efektownym golem. Jest o krok od pierwszego tytułu z nowym klubem

Mariusz Czykier

16/08/2023, 08:49 GMT+2

Zaledwie miesiąc minął od przeprowadzki Leo Messiego z Paryża na Florydę, a słynny Argentyńczyk ma na wyciągnięcie ręki pierwszy tytuł z nową drużyną. Jego Inter Miami rozbił 4:1 Philadelphia Union w półfinale Pucharu Lig, a sam Messi był autorem jednej z bramek. W finale zagrają z Nashville SC.

Inter Miami awansował do finału Pucharu Lig (SNTV)

Gdy w połowie lipca Messi był prezentowany fanom Interu Miami, drużyna była na ostatnim miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej ligi MLS. Swoich szans na sukces z nowym napastnikiem, obok którego pojawiły się również inne gwiazdy dawnej Barcelony: Sergio Busquets i Jordi Alba, zespół musiał szukać w Pucharze Lig.

Nie do zatrzymania

Na razie wykorzystał wszystkie. Po pięciu meczach, w których Argentyńczyk strzelił osiem goli, we wtorek na Subaru Park w Chester Inter stanął naprzeciw Philadelphia Union w meczu o finał.
Strzelecki koncert rozpoczął Wenezuelczyk Josef Martinez, który otworzył wynik trafieniem już w 3. minucie meczu.
Kilkanaście minut później ten sam Martinez podał piłkę Messiemu, a ten strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza drużyny z Filadelfii po raz drugi, zapisując na swoim koncie dziewiąte trafienie.

Jako trzeci na listę strzelców wpisał się Alba, dla którego była to pierwsza bramka zdobyta w nowej drużynie.
Na przerwę Inter schodził z trzybramkowym prowadzeniem, którego w drugiej połowie już nie wypuścił z rąk. Wprawdzie w 73. minucie Alejandro Bedoya zdobył honorową bramkę dla Union, ale wynik meczu na 4:1 ustalił dziesięć minut później David Ruiz.
W niedzielę 20 sierpnia Inter Miami stanie przed szansą wywalczenia pierwszego w pięcioletniej historii klubu trofeum. W finale Pucharu Lig zmierzy się z Nashville SC.