Leo Messi strzelił dwa gole z FC Dallas. Inter Miami wygrało po rzutach karnych

Lukasz Lasia

07/08/2023, 08:24 GMT+2

Leo Messi ani myśli zwalniać tempa. Argentyńczyk zdobył dwie bramki dla Interu Miami w meczu z FC Dallas, doprowadzając do remisu 4:4. W rzutach karnych jego zespół wygrał 5-4 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek Leagues Cup, w których biorą udział kluby z USA i Meksyku.

Leo Messi odbył pierwszy trening w Interze Miami

Można było spodziewać się, że Messi od początku przygody za oceanem szybko będzie pokazywać swój kunszt, ale że aż tak będzie błyszczeć? W nocy z niedzieli na poniedziałek rozegrał czwarty mecz w Interze, drugi od początku do końca i pierwszy na wyjeździe.

Z 0:1 na 3:1, potem z 4:2 na 4:4

36-letni mistrz świata rozpoczął strzelanie w 6. minucie, gdy wykorzystał idealne podanie od jego byłego kompana z Barcelony Jordiego Alby. Był okres, kiedy hiszpański lewy obrońca notorycznie asystował przy trafieniach Argentyńczyka.
Później do głosu doszła ekipa z Teksasu, która po bramkach Facundo Quignona, Bernarda Kamungo i Alana Velasco objęła prowadzenie 3:1. W 65. minucie Alba (po akcji z Messim) zaliczył drugą asystę, tym razem przy trafieniu wprowadzonego chwilę wcześniej Benjamina Cremaschiego. Jednak zaraz potem własnego bramkarza pokonał Robert Taylor i Dallas prowadziło już 4:2.
Ekipa z Florydy odrobiła jednak straty dzięki Messiemu. Po jego wrzutce w 80. minucie kompletnie pogubił się Marco Farfan, który trafił do swojej bramki. Pięć minut później były gracz PSG popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko na wagę remisu i rzutów karnych.
W nich Argentyńczyk jako pierwszy wykorzystał swą próbę, podobnie jak Sergio Busquets, czyli inny jego dobry kolega z czasów gry w Barcelonie. Jako jedyny w jedenastkach pomylił się po stronie Dallas w drugiej serii Paxton Pomykal. Wygraną 5-4 i awans Interu do ćwierćfinału przypieczętował Cremaschi. O półfinał ekipa Gerardo "Taty" Martino powalczy ze zwycięzcą meczu Charlotte (grają tam Karol Świderski, Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński) - Houston Dynamo.

Łącznie Messi ma już siedem goli w barwach klubu, którego jednym z właścicieli jest David Beckham. Poprzednie strzelił: w 1/8 finału Leagues Cup z Orlando City (dwa) oraz w fazie grupowej - z Cruz Azul (jednego) i z Atlanta United (dwa).