Wielki skandal w greckim hicie. Piłkarz w szpitalu po wybuchu petardy

Akt. 23/10/2023, 14:54 GMT+2

Nie tak wyobrażano sobie zakończenie meczu pomiędzy Olympiakosem Pireus a Panathinaikosem Ateny. Derbowe spotkanie zostało przerwane po haniebnym wybryku fanów, a zawodnicy nie wrócili już tego dnia na boisko.

Olympiakos górą w starciu z Panathinaikosem. Gol byłego piłkarza Legii

Starcia Olympiakosu z Panathinaikosem od lat są jednymi z najgorętszych na Starym Kontynencie. To właśnie te dwa zespoły są najbardziej utytułowanymi klubami w Grecji, a dodatkowo mają bardzo wiernych, fanatycznych kibiców.

Jeden wybuch i kilku "bohaterów" skandalu

W pierwszej połowie na trybunach było jeszcze spokojnie. Sytuacja zmieniła się na początku drugiej części, gdy gola na 1:1 dla gospodarzy strzelił Gwinejczyk Mady Camara.
Kilkadziesiąt sekund później fani Olympiakosu odpalili petardy, a jedna z nich trafiła w rozgrzewającego się tuż za linią boczną Juankara, gracza ekipy z Aten.
33-letni Hiszpan padł na murawę, a po interwencji medycznej został zniesiony na noszach i przewieziony do szpitala na szczegółowe badania.
Szokujące było także to, co stało się później. Jak poinformowała stacja Cosmote TV, włoski sędzia Fabio Maresca miał powiedzieć zawodnikom, że mecz powinien być kontynuowany, po czym poprosił piłkarzy obu drużyn o powrót na boisko.
Goście się na to nie zgodzili, solidaryzując się z mającym zawroty głowy czy problemy ze słuchem Juankarem. Lekarz zawodów, który początkowo potwierdził kłopoty obrońcy, następnie nieoczekiwanie zmienił zdanie, dając tym samym gospodarzom pretekst do wznowienia rywalizacji.
Niespodziewany bohater stał się zresztą wrogiem władz Panathinaikosu, które za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowały jego wizerunek i zapowiedziały podjęcie wobec niego kroków prawnych.
Przed 22.00, a zatem około dwie godziny od feralnego wybuchu, podjęto ostatecznie decyzję, że spotkanie nie zostanie tego dnia dokończone.
Dalsze losy meczu są w rękach komisji dyscyplinarnej działającej przy Greckim Związku Piłki Nożnej.