Puchar Polski 2022/2023. Górnik Łęczna - Raków Częstochowa: wynik i relacja z meczu 1/2 finału - Piłka nożna

05/04/2023, 22:49 GMT+2

Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do finału Pucharu Polski. W środowym starciu 1/2 finału broniący tytułu podopieczni Marka Papuszuna, nie bez problemów, wygrali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:0. W rywalizacji o trofeum ich rywalem będzie Legia Warszawa.

Raków Częstochowa - Lech Poznań: finał Pucharu Polski w sezonie 2021/2022

Zdecydowanym faworytem środowego spotkania byli goście, którzy są liderem PKO Ekstraklasy i pewnym krokiem zmierzają po swój pierwszy tytuł mistrza Polski w historii. W dodatku mierzyli się z zajmującą dopiero 12. miejsce drużyną Fortuna I Ligi.

Jeden gol zdecydował

Przewagę Rakowa w Łęcznej widać było od pierwszych minut, choć trzeba przyznać, że nie przekładało się to na tworzone okazje podbramkowe.
Górnicy umiejętnie się bronili, a po strzale Michała Pawlika w końcówce pierwszej połowie częstochowian od utraty gola uratował dobrze interweniujący Kacper Trelowski.
Po przerwie gracze Papszuna ruszyli odważniej do ataku, co przyniosło efekt już w 47. minucie. Wówczas świetnie na skrzydle zachował się Jean Carlos, który zagrał do Bartosza Nowaka, a ten sytuacyjnym uderzeniem z bliskiej odległości dał faworytom prowadzenie.
W kolejnym fragmencie meczu bliżej było do drugiego trafienia gości, aniżeli do bramki wyrównującej dla gospodarzy. Finalnie żaden gol do ostatniego gwizdka arbitra już nie padł.
W finale Raków zmierzy się z Legią, która we wtorek wygrała z drugoligowym KKS-em 1925 Kalisz 1:0. Spotkanie decydujące o tytule odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Górnik Łęczna - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramka: Nowak (47.)