Barnabas Varga zniesiony z boiska. Dramatyczne obrazki w meczu Węgry - Szkocja

Akt. 23/06/2024, 23:32 GMT+2

Niepokojące sceny w meczu Euro. W jednym ze starć w polu karnym poważnie ucierpiał piłkarz węgierskiej reprezentacji Barnabas Varga. Spotkanie jego drużyny ze Szkocją przerwano na dłuższą chwilę.

Euro 2024: Szkocja - Węgry (źr. Getty Images)

Do zdarzenia doszło w 68. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Varga zderzył się ze szkockim bramkarzem. Najprawdopodobniej otrzymał od niego przypadkowy cios łokciem. Gdy upadł na ziemię, nie był w stanie się z niej podnieść.
Jego koledzy błyskawicznie zaczęli wzywać służby medyczne. Te w dużej liczbie pojawiły się na murawie.
Poszkodowany piłkarz, któremu była udzielana pomoc, został zasłonięty specjalną płachtą trzymaną przez stewardów i innych graczy.
Po kilku minutach Varga opuścił boisko na noszach. Wszystkiemu z ogromnym niepokojem przyglądali się zawodnicy stojący w pobliżu.
Mecz ostatecznie wznowiono.

Barnabas Varga potrzebował pomocy

Sytuacja z Vargą wzbudziła wielki niepokój

Barnabas Varga ze stadionu został odwieziony do szpitala

Na oficjalne wieści dotyczące zdrowia piłkarza trzeba było trochę poczekać. Dopiero kilkanaście minut po meczu węgierska federacja przekazała, że Varga został przewieziony do szpitala w Stuttgarcie. Jak przekazano, jego stan jest stabilny.
Węgrzy po golu w 100. minucie wygrali 1:0, przedłużając swoje szanse na awans. Po meczu szczęśliwi świętowali z koszulką numer 19, z którym gra Varga.