Euro 2024. Portugalia - Czechy: wynik na żywo i relacja live - mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Euro / Faza grupowa
Red Bull Arena / 18.06.2024
2
1
Mariusz Czykier

Akt. 18/06/2024, 22:56 GMT+2

Dziękujemy za wspólne emocje i zapraszamy na kolejne relacje na żywo. Dobranoc!

Kończymy tym samym pierwszą kolejkę fazy grupowej mistrzostw Europy. Już od jutra zapraszamy na mecze 2. kolejki.
90'+5
Portugalia
Koniec meczu! Po bardzo przeciętnej pierwszej połowie w drugiej byliśmy świadkami dobrego widowiska. Trzy bramki, w tym jedna samobójcza, jeden gol nieuznany, kapitalna gra po obu stronach i godna podziwu determinacja Czechów.
90'+4
Czechy
Jeszcze jeden zryw Czechów, którzy byli bliscy wyrównania. Zabrakło centymetrów.
90'+2
Hranac nie będzie dobrze wspominał tego meczu. O ile przy samobójczym golu nie mógł zrobić nic, o tyle jego błąd przy drugiej straconej bramce był ewidentny. Piłka przeszła między jego nogami wprost przed Conceicao.
90'+2
Portugalia
Teraz nie ma już wątpliwości. Francisco Conceicao daje prowadzenie Portugalii.
90'+1
Czechy
Czesi nie ustępują, spychając rywali do głębokiej defensywy.
90'
Portugalia
Spotkanie przedłuży się o kilka minut, które Portugalia rozegra z nowymi zawodnikami.
87'
Portugalia
Portugalia już cieszyła się z drugiego gola, ale Ronaldo był na spalonym. Sędziowie musieli jednak skonsultować swoją decyzję z VAR.
85'
Czechy
Czeska obrona jest dziś nie do przejścia. Piłka dociera najdalej na granicę pola karnego i stamtąd jest wybijana przez obrońców.
81'
Czechy
Ależ akcja Czechów! Niemal dokładnie powtórzyli schemat, który dał im prowadzenie. Strzał Petra Sevcika został jednak zablokowany, a dobitka Soucka niestety była niecelna.
80'
Portugalia
Bruno Fernandes dośrodkowuje, ale piłka - kolejny już raz - nie dociera do Ronaldo.
78'
Portugalia
Vitinha próbuje strzelać z daleka. Trudno dziś zaskoczyć Stanka takim zagraniem.
76'
Czechy
Teraz to Portugalczycy od kilku minut są zamknięci na własnej połowie.
73'
Czechy
Siedem minut trwało czeskie szczęście, które nagle uleciało po jednym błędzie. Po wyrównaniu mecz znacząco przyspieszył, Czesi postanowili nie czekać z kolejnymi akcjami.
69'
Portugalia
Fatalny błąd czeskiego obrońcy, który niewiele mógł zrobić w tej sytuacji. Sparowana przez Stanka piłka trafiła prosto w jego nogi, od których się odbiła i wpadła do siatki. Portugalczycy odetchnęli.
69'
Portugalia
I mamy 1:1 po samobójczym trafieniu Robina Hranaca!
67'
Portugalia
Portugalczycy mocno podenerwowani, a Czesi uskrzydleni. Jeśli wcześniej skutecznie murowali własne pole karne, to teraz ten mur stał się jeszcze mocniejszy.
62'
Czechy
Fantastyczna akcja Czechów! Najpierw kontra, która przez chwilę wydawała się podobnie nieskuteczna jak wcześniejsze. Ale wycofana przed pole karne piłka trafiła pod nogi Lukasa Provoda. A ten pięknym strzałem dał Czechom prowadzenie.