Euro 2024. Barnabas Varga z licznymi złamaniami w meczu ze Szkocją

Akt. 24/06/2024, 07:30 GMT+2

Węgierska federacja piłkarska przekazała nowe informacje w sprawie Barnabasa Vargi, który został zniesiony na noszach z boiska podczas meczu ze Szkocją na Euro 2024 i trafił do szpitala. Napastnik doznał licznych złamań.

Euro 2024: Szkocja - Węgry (źr. Getty Images)

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w 69. minucie niedzielnego meczu w Stuttgarcie. Varga zderzył się ze szkockim bramkarzem Angusem Gunnem i na chwilę stracił przytomność. Na boisku pojawiły się służby medyczne, rozstawiono zasłony i po dłuższej przerwie zniesiono zawodnika z boiska.

Barnabas Varga ucierpiał w starciu z bramkarzem

Kilkanaście minut po meczu węgierska federacja przekazała dobre wieści. "Stan Barnabasa Vargi jest stabilny! Zawodnik przebywa obecnie w jednym ze szpitali w Stuttgarcie" - napisano w mediach społecznościowych.

"Nie jest narażony na żadne ryzyko"

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań związek poinformował o diagnozie. "Podczas zderzenia doszło do złamania kilku kości twarzy, a także wstrząśnienia mózgu. Najprawdopodobniej należy spodziewać się operacji" - czytamy w komunikacie.
Zdrowie Węgra było również głównym tematem konferencji prasowej po meczu. Jak wyjawił selekcjoner naszych bratanków Marco Rossi, zawodnicy byli zaniepokojeni czasem potrzebnym na przybycie lekarzy.
- Najważniejsze, że z Barnim wszystko w porządku. Doznał złamań twarzy, ale nie jest narażony na żadne ryzyko. Jeśli przejdziemy do następnej rundy, nie będzie mógł zagrać - przekazał włoski trener.

Varga opuścił boisko na noszach

Węgrzy wygrali ze Szkotami 1:0 i zajęli trzecie miejsce w grupie A z dorobkiem trzech punktów i zachowali szanse na awans. W kolejnych dniach będą liczyć na rozstrzygnięcia w innych grupach, mając nadzieję na korzystne wyniki.