Czterech zmian w składzie dokonał trener reprezentacji Polski Adam Nawałka na mecz przeciwko Ukrainie, którym o godzinie 18:00 biało-czerwoni kończą rywalizację w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej z tego spotkania, podczas której będziemy również zaglądać na pojedynek Niemiec z Irlandią Północną.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej / Faza grupowa
Orange Vélodrome / 21.06.2016

Akt. 21/06/2016, 19:53 GMT+2

To tyle relacji z meczu Polska - Ukraina (i dodatków o meczu Niemców z Irlandią Północną). Zapraszamy jeszcze na godzinę 21:00, gdy przyglądać się będziemy bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniom w grupie D, ze szczególnym uwzględnieniem pojedynku Hiszpanów z Chorwatami.
19:51
Zajmujemy w grupie C drugie miejsce i w 1/8 finału zagramy w sobotę ze Szwajcarią.
90+4
KONIEC MECZU W MARSYLII!!! Wygrywamy i my, a zwycięstwo 1:0 nad Ukrainą zapewniło nam trafienie Kuby Błaszczykowskiego.
19:50
KONIEC MECZU W PARYŻU! Niemcy pokonali Irlandię Północną 1:0 po golu Mario Gomeza i wygrali grupę C.
90+3
A w naszym zespole szansę na zagranie kilkunastu sekund na Euro 2016 dostaje Filip Starzyński, który zastąpił Milika.
90
Na ostatnie 60 sekund wszedł na boisko w zespole Ukrainy Anatolij Tymosczuk.
90
Zagramy dłużej o 3. minuty. W Paryżu tymczasem też wciąz 1:0, co da Niemcom pierwsze miejsce w grupie C. My zajmiemy drugie.
89
Szalony rajd spod naszego pola karnego rozpoczął Grosicki, dwóch rywali ograł i/lub wyprzedził, na linii środkowej jednak zdążył z asekuracją trzeci z Ukraińców.
88
Tak się cieszył Kuba Błaszczykowski ze strzelonego gola, oby zwycięskiego.

87
UFFFFF!!! Fantastycznie teraz Krychowiak - najpierw zatrzymał wślizgiem podanie przed bramkę z linii końcowej, a gdy drugi z Ukraińców chciał przejąć piłkę, to zrobił nożyce nogami i przed rywalem zagarnął futbolówkę. Ciężko to opisać, to trzeba zobaczyć, fantastyczne zachowanie piłkarza, który podobno od nowego sezonu będzie grał w Paris Saint-Germain.
85
Kolejny raz Fabiański łapie piłkę, tym razem jednak strzał z dystansu Jarmolenki był w środek bramki.
83
ŚWIETNIE FABIAŃSKI! Obronił bardzo groźny strzał Rotania z dystansu, a następnie nakrył ciałem piłkę przed dwoma atakującymi go Ukraińcami.
81
UFFFF! Pozwoliliśmy na dośrodkowanie z linii końcowej, piłka trafiła do ustawionego w polu karnym Zozulii, ten musiał uderzać głową trochę odchylony i na nasze szczęście posłał piłkę obok słupka.
79
KONTRATAK POLAKÓW! Wybiegaliśmy w czwórkę, ale Lewandowski zbyt lekko zagrał do wybiegającego za linię obrony Grosickiego.
76
MILIK! Idealnie wyszedł w tempo do dośrodkowanej z rzutu wolnego (po faulu na Grosickim) piłki, niestety jego strzał głową był bardzo niecelny.
74
Zmiana w zespole Ukrainy - Kowalenko zastąpił Zinczenkę.
73
UFFFFF!!! Spore zamieszanie w naszym polu karnym zakończyło się ryzykownym wślizigem Pazdana, na szczęście bez konsekwencji, chociaż obrońca Legii wymagał przez chwilę pomocy medycznej.
19:28
Meldunek z Paryża: w meczu Niemiec z Irlandią Północną niewiele się dzieje, może zmieni to wejście na murawę Schweinsteigera.
71
WITAMY GROSIKA! Oczekiwana zmiana staje się faktem, Grosik dostaje końcowe 20 minut.
68
Od kilku minut nie zagrażamy w ogóle bramce Ukrainy, ograniczamy się do obrony, nie ma kontrataków. Może wejście Kamila Grosickiego to zmieni, gdyż szykuje się on do zastąpienia Kapustki.