Spełnił się najgorszy sen młodego gwiazdora FC Barcelona

20/11/2023, 14:09 GMT+1

Już pierwsze doniesienia w sprawie Gaviego były fatalne, a w poniedziałek zostały potwierdzone. 19-letni gwiazdor FC Barcelona w prawym kolanie ma zerwane więzadło krzyżowe oraz uszkodzoną łąkotkę. Czeka go operacja i długa przerwa. Prawdopodobnie nie pojedzie na Euro 2024 oraz igrzyska olimpijskie.

Hiszpania gotowa na Chorwatów

Gavi wystąpił od początku w niedzielnym spotkaniu w Valladolid. Hiszpania pokonała Gruzję 3:1 w meczu eliminacji Euro 2024, który dla triumfatorów nie miał już wielkiego znaczenia.
Najpierw w 20. minucie młody zawodnik ucierpiał na skutek ataku rywala, ale po interwencji lekarskiej wrócił do gry. Jak się potem okazało, to był błąd. Osłabione kolano nie wytrzymało i kilka minut później pomocnik doznał urazu. Grymas bólu oraz płacz zwiastowały najgorsze.
Gavi doznał bardzo poważnej kontuzji

FC Barcelona potwierdza

W poniedziałek przewidywania stały się smutną rzeczywistością.
"Gavi doznał całkowitego zerwania więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie oraz kontuzji związanej z łąkotką zewnętrzną. W najbliższych dniach przejdzie operację. Po jej zakończeniu zostanie sporządzony nowy raport medyczny” - napisano w oświadczeniu na stronie FC Barcelona.
Czas rekonwalescencji przy takich urazach to 6-8 miesięcy. Piłkarz może zatem nie tylko nie zagrać do końca sezonu, ale także opuścić mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie, gdzie miał być podstawowym zawodnikiem Hiszpanów.
Gavi nie dokończył meczu z Gruzją
Gavi zadebiutował w składzie Dumy Katalonii w wieku 17 lat, 29 sierpnia 2021 roku w meczu przeciwko Getafe. Dotychczas we wszystkich rozgrywkach w barwach FC Barcelona wystąpił 111-krotnie. Strzelił siedem goli i zaliczył 12 asyst.