Dobry wieczór Państwu. Witamy na stadionie w Żilinie. To właśnie tutaj Słowacy postarają się sprawić niespodziankę i zdobyć co najmniej punkt w starciu z aktualnymi mistrzami Europy. Zaprasza Ostry.

El. mistrzostw Europy / 2. kolejka
Štadión pod Dubnom / 09.10.2014
Krzysztof Srogosz

Akt. 09/10/2014, 22:40 GMT+2

Kończymy relację. Już wkrótce tekst po meczu. Zapraszamy do lektury. Dzięki.
Koniec meczu. Słowacja wygrywa z Hiszpanią 2:1. Doskonała odpowiedź gospodarzy na gol Alcacera. Konsekwencja i rzetelność pozwoliły ekipie Jana Kozaka zdobyć trzy ważne punkty. A Hiszpania? Dyspozycja jak na mundialu. Trudny czas dla Vicente del Bosque.
90+4
Ostatnia próba Hiszpanów w tym meczu znów spaliła na panewce.
90+3
Rusza z kontratakiem Słowacja. Ostry faul Cazorli i żółta kartka dla gracza Arsenalu. Gdyby nie ta interwencja, to Stoch wyszedłby już sam na sam z Casillasem.
4 minuty doliczone do 90.
89
Hiszpanie jeszcze ruszają do ataków. Rzuty rożne, ale za każdym razem Kozacik pokazuje, że to jemu powinna być przyznana nagroda dla najlepszego piłkarza meczu.
Niesamowita historia w Żylinie. Hiszpanie wykazali się uporem i dopięli swego, ale później jak amatorzy dali się zaskoczyć w trakcie jednego z nielicznych w drugiej połowie wyjść z piłką Słowaków.
Błąd obrońców. Pique nie dał rady zablokować dośrodkowania, Cazorla pełnił rolę środkowego obrońcy i nie upilnował Stocha, który nabiegł na piłkę i głową pokonał Casillasa.
84
GOL GOL GOL GOL GOL SŁOWACJA 2:1!!!!!!
Hiszpańscy dziennikarze na Twitterze już oktrzykują Alcacera nową "9" reprezentacji Hiszpanii. Nic dziwnego: Diego Costa - 8 meczów i 0 goli. Paco Alcacer - 2 mecze i 2 gole.
Gol Hiszpanów nie poprawia jednak ich wizerunku. Mizerny.
82
GOL GOL GOL GOL GOL. Hiszpanie w końcu przebili się przez słowacki mur. Gola strzelił Paco Alcacer. 21-latek ratuje wynik, ale do końca jeszcze kilka minut.
Ukraina prowadzi z Białorusią 1:0. Gol samobójczy Martynovicia.
82
Niezniszczalny jest Hamsik. Mnóstwo sił piłkarza Napoli napędza cały zespół Kozaka.
Novaković daje Słowenii prowadzenie w meczu ze Szwajcarią.
79
Costa, Costa i Kozacik. Ależ zmarnował sytuację gracz Chelsea. Wydawało się, że już minął bramkarza Słowaków i wystarczyło tylko skierować piłkę do bramki, ale hiszpańska "19" nie potrzebnie się zabawiła z piłką.
Rooney dla Anglików na 5:0.
77
A Hiszpanie nadal biją głową w mur. Mijają minuty i nie zmienia się styl gry mistrzów Europy. Po raz kolejny podkreślam, że to zasługa brzydko, ale mądrze grających Słowaków.
Litwa prowadzi z Estonią 1:0. Gol Mikoliunasa.
Townsend dla Anglików na 4:0 z San Marino.