Copa Libertadores dla Fluminense. Bohater wyrzucony z boiska

Akt. 05/11/2023, 11:55 GMT+1

Piłkarze Fluminense po raz pierwszy w historii triumfowali w rozgrywkach Copa Libertadores, odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów. W finale drużyna z Rio de Janeiro pokonała na tamtejszej Maracanie argentyński zespół Boca Juniors po dogrywce 2:1. Decydującego gola strzelił John Kennedy, który po chwili musiał opuścić boisko.

Historyczny triumf Fluminense. Skrót finału Copa Libertadores

W przeszłości Fluminense stało raz przed szansą sięgnięcia po to prestiżowe trofeum, ale w 2008 roku przegrało finał w rzutach karnych z ekwadorskim LDU Quito.
Tym razem mecz też był zacięty, lecz ze szczęśliwym zakończeniem dla Fluminense.

Bohater Fluminense wyrzucony z boiska

W 36. minucie prowadzenie brazylijskiej ekipie dał 35-letni Argentyńczyk German Cano. To był jego trzynasty gol w tej edycji Copa Libertadores.
Wyrównał w 72. minucie efektownym strzałem peruwiański obrońca Luis Advincula i konieczna była dogrywka.
Decydująca okazała się 99. minuta. Wówczas gola na wagę triumfu strzelił Brazylijczyk Kennedy, który po chwili... został usunięty z boiska za nadmierne świętowanie zdobytej bramki (druga żółta kartka).
Fluminense zdołało jednak dowieźć korzystny wynik do końca.

John Kennedy (z prawej) nie dokończył finału Copa Libertadores

Drużyna Boca Juniors Buenos Aires już po 12. wystąpiła w finale. Ma na koncie sześć triumfów i sześć porażek.
W finale poprzedniej edycji - z udziałem dwóch brazylijskich klubów - piłkarze Flamengo Rio de Janeiro pokonali Athletico Paranaense 1:0.