Harry Kane pobił 59-letni rekord Bayernu Monachium - Bundesliga

Akt. 24/09/2023, 11:06 GMT+2

Zdobywając trzy bramki dla Bayernu Monachium w meczu z VfL Bochum (7:0), Harry Kane pobił liczący 59 lat klubowy rekord. Zainwestowane latem pieniądze zaczynają się spłacać mistrzom Niemiec.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

Angielski napastnik, który na Allianz Arena trafił latem za blisko 100 mln euro z Tottenhamu, ustanowił nowy rekord klubowy pod względem liczby bramek zdobytych w pierwszych meczach ligowych. Pod tym względem Kane wyprzedził legendę Gerda Muellera czy Miroslava Klose.
Mueller ustanowił rekord 59 lat temu, gdy strzelił pięć goli w pięciu ligowych występach otwierających sezon 1964/1965. Potem dokonywali tego Klose oraz Mario Mandżukić. Teraz wszystkich pobił Anglik.
Przed sobotnim spotkaniem z Bochum Kane miał cztery trafienia po czterech kolejkach Bundesligi. Trzy kolejne bramki oznaczają, że ma on siedem bramek po pięciu rozegranych spotkaniach.

Angielskie hat-tricki w Niemczech

Kane jest czwartym angielskim piłkarzem, któremu udało się zdobyć trzy bramki w jednym meczu niemieckiej ekstraklasy.
Wcześniej taka sztuka udała się Tony'emu Woodcockowi (dwa razy w barwach Koeln), Kevinowi Keeganowi (raz dla Hamburga) oraz Jadonowi Sancho (raz w Borussii Dortmund).
Pierwszego gola Kane strzelił po 13 minutach, wykorzystując podanie Alphonso Daviesa, następnie pokonał bramkarza rywali z rzutu karnego, a hat-tricka skompletował w 88. minucie po dośrodkowaniu Noussaira Mazraouiego.
- Zagraliśmy bardzo dobrze i z odpowiednim nastawienie. Byliśmy w szczytowej formie. Z każdym występem coraz lepiej poznaję drużynę, co przekłada się na moją grę i grę zespołu - ocenił swój występ Kane.