Kane strzela jak na zawołanie. Wyrównał rekord Lewandowskiego

Akt. 13/01/2024, 08:36 GMT+1

Harry Kane nie zatrzymuje się w Bundeslidze. W meczu z Hoffenheim angielski napastnik Bayernu Monachium wbił 22. gola w sezonie i przy okazji wyrównał rekordowe osiągnięcie Roberta Lewandowskiego.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

W piątkowy wieczór mistrzowie Niemiec, w pierwszym po przerwie świąteczno-noworocznej spotkaniu Bundesligi, zwyciężyli u siebie 3:0. Dwie bramki zdobył Jamal Musiala, a wynik w 90. minucie ustalił Kane. Anglik po podaniu Leona Goretzki uciekł obrońcom rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza Olivera Baumanna.

Kane wyrównał rekord Lewandowskiego

Był to 22. gol w rozgrywkach Kane’a, który wyrównał rekord Lewandowskiego, byłego wieloletniego napastnika monachijczyków, pod względem liczby trafień w pierwszej części sezonu. Polak dokonał tej sztuki w sezonie 2020/2021, w którym zdobył łącznie 41 bramek, poprawiając osiągnięcie Gerda Muellera (40), które przetrwało prawie pół wieku.
Nie brakuje głosów, że kapitan reprezentacji Anglii wymaże prestiżowy rekord Lewandowskiego.
30-letni Kane latem zeszłego roku za około 100 milionów euro przeprowadził się z Tottenhamu do Bayernu. Najdroższy transfer, także w skali Bundesligi, spłaca się jednak ekspresowo. W dotychczasowych występach, licząc wszystkie rozgrywki, Anglik strzelił 26 goli w 23 spotkaniach.