Bundesliga 2022/2023. Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg: wynik meczu i relacja - Piłka nożna

07/05/2023, 20:04 GMT+2

To był prawdziwy popis Borussii Dortmund. W niedzielnym meczu 31. kolejki niemieckiej ekstraklasy podopieczni Edina Terzicia rozbili u siebie VfL Wolfsburg aż 6:0. W ekipie gości 66 minut rozegrał reprezentant Polski Jakub Kamiński.

Borussia Dortmund nie rezygnuje z walki o mistrzostwo

Początek spotkania nie zapowiadał aż takiego wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Przed upływem pierwszego kwadransa popularne Wilki miały kilka dogodnych okazji, a jednej z nich nie wykorzystał chociażby sam Kamiński.

Trafienie-kuriozum Bellinghama

Później na murawie dominowała już tylko jedna drużyna. Przed przerwą dortmundczycy aż trzykrotnie umieścili piłkę w bramce gości, kolejno za sprawą Karima Adeyemiego, Sebastiena Hallera oraz Donyella Malena.
W drugiej połowie Borussia nie zamierzała zwalniać tempa, a w 54. minucie strzeliła iście kuriozalnego gola. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Jude Bellingham, piłka trafiła w poprzeczkę, wzbiła się wysoko w powietrze, wróciła na boisko i ostatecznie wpadła do siatki zrozpaczonego Koena Casteelsa.
Na 5:0 podwyższył jeszcze Adeyemi, który chwilę później mógł mieć hat-tricka, ale z rzutu karnego strzelił nad poprzeczką. W końcówce wynik na 6:0 ustalił Bellingham.
Na trzy kolejki przed końcem sezonu BVB ma na swoim koncie 64 punkty, czyli o jedno oczko mniej niż walczący o 11. tytuł z rzędu Bayern Monachium (65). Trzecie miejsce zajmuje RB Lipsk (57). Wolfsburg jest siódmy (46).
Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 6:0 (3:0)
Bramki: Adeyemi (14., 59.), Haller (28.), Malen (37.), Bellingham (54., 86.).