Witamy i zapraszamy na 149. w historii Derby Zagłębia Ruhry, które już za kilka minut rozpoczną się na Signal Iduna Park w Dortmundzie. W pierwszym składzie gospodarzy Łukasz Piszczek. Mecz pokazujemy oczywiście w Eurosporcie 2, a także za pomocą usługi Eurosport Player.

Bundesliga / 9. kolejka
Signal Iduna Park / 29.10.2016

Akt. 29/10/2016, 20:23 GMT+2

20:23
To tyle na dzisiaj z boisk Bundesligi, to jednak nie koniec relacji tekstowych w serwisie mobilnym eurosport.pl. Od godz. 20:40 zapraszamy na hit Serie A, w którym Juventus podejmie w Turynie Napoli. Poczytamy się zatem ponownie już za kwadrans, do zobaczenia.
20:21
Nic z rożnego jednak nie wyniknęło i sędzia Felix Brych właśnie zakończył spotkanie, które niestety bardzo rozczarowało i zakończyło się remisem 0:0.
90+1
Świetny powrót Rode, który doścignął na skrzydle Choupo-Motinga. Schalke ma jednak rzut rożny...
90
Zagramy dłużej o 120 sekund.
90
Żółta kartka dla Goretzki, to efekt kolejnego bardzo zdecydowanego wślizgu w środku pola.
90
Widzi to trener gości i decyduje się prowadzić świeżego piłkarza do środka pola - Banjamin Stambouli zastępuje na ostatnie minionuty Bentaleba.
89
Mecz toczy się już praktycznie na połowie Schalke, lecz obrona drużyny z Gelsenkirchen cały czas wygląda dosyć pewnie.
86
Jeszcze jedna zmiana w drużynie Borussii - Sebastian Rode zastąpił Dembele.
84
NIECELNY STRZAŁ BENTALEBA! Algierczyk uderzył mocno lewą nogą i można się zastanawiać, czy Choupo-Moting nie będzie tym faktem rozczarowany, gdyż tak jakby ustawiał sobie dryblingiem piłke do strzału prawą nogą z narożnika pola karnego, a Bentaleb go w tym uprzedził.
81
NIE MA GOLA! Jest szansa Aubameyanga, Gabończyk po zagraniu od Goetze uderzał z trudnej pozycji z woleja i piłka minęła słupek bramki Fahrmanna.
79
Zmiana w zespole Borussii - Andre Schuerrle zastępuje Kagawę.
78
Fatalne niezrozumienie Goretzki z dwoma kolegami 30 metrów od bramki Buerkiego pogrzebało szansę Schalke w kolejnej akcji.
77
Pulisić uciekł teraz przy linii bocznej Kolasinacowi, ten zatrzymał jego szarżę faulem i otrzymał za to żółtą kartkę.
75
Zmiana w zespole Schalke - Konoplianka zastępuje Meyera.
74
NIE MA GOLA! Niepotrzebnie teraz wyszedł z bramki Fahrmann i Aubameyang z ostrego kąta posłał piłkę obok niego, lecz na linii bramkowej Kolasinac uprzedził Pulisicia i wybił piłkę.
74
BRONI FAHRMANN! Stuprocentową sytuację miał Goetze, który zagrał klepkę w polu karnym, lecz w decydującym momencie przegrał pojedynek z golkiperem Schalke.
72
Zmiana w Borussii - wracający do gry po kontuzji Raphael Guerreiro zastąpił Passlacka.
71
HOEWEDES RATUJE SCHALKE! Dobry moment gry ma Łukasz Piszczek, teraz Polak nieźle dośrodkował na dalszy słupek, lecz tam Hoewedes w ostatnim momencie zdjął piłkę z głowy Dembele.
69
SZANSA SCHALKE! Długo w tej połowie czekaliśmy na kontrę gości, ale ostatecznie zagranie Choupo-Motinga w stronę Meyera było niedokładne i wracający Piszczek wyjaśnił sytuację.