Niezależnie od miejsc, które obie drużyny zajmują w tabeli Bundesligi, to zawsze najważniejszy mecz ligi niemieckiej. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim kontra Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem. Zapraszamy na relację na żywo z Der Klassiker!

Bundesliga / 28. kolejka
Allianz Arena / 08.04.2017

Akt. 08/04/2017, 20:22 GMT+2

Bayern rozbił Borussię Dortmund 4:1. Robert Lewandowski znowu był bohaterem Der Klassiker. Polak zdobył dzisiaj dwie bramki, ale i zarobił żółtą kartkę, która wyeliminuje go z gry w następnej kolejce Bundesligi. Snajper Bayernu opuścił murawę w 72. minucie spotkania, teraz trzeba czekać, co ze zdrowiem Lewego. Bayern - oczywiście - dalej jest liderem Bundesligi. Borussia wciąż nie jest pewna miejsca dającego grę w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Dziękujemy za śledzenie relacji.
Kibice BVB załamani. Wszyscy w Dortmundzie załamani.
90
Dośrodkowywał Passlack, ale Aubameyang bez wyraźnej chęci zaatakowania piłki.
85
Groźnie mierzył Arturo Vidal, jego wolej z dystansu jednak metr obok słupka bramki BVB.
85
Po raz setny w polu karnym Arjen Robben. Strzał Holendra zablokowany, będzie rzut rożny.
83
Bayern przy piłce, Bayern na połowie Borussii. Goście najchętniej juz zakończyliby to spotkanie.
Jeszcze słówko o RL9. To dziesiąty wykorzystany rzut karny Lewego. Polak jest już w czwórce najskuteczniejszych piłkarzy w historii Der Klassiker.
80
Na murawie zamelduje się jeszcze jeden były pilkarz BVB. Matts Hummels wejdzie w miejsce Javiego Martineza.
Full pack, czyli faul na Robercie Lewandowskim i pewnie wykorzystany rzut karny przez Polaka.
76
Kolejna szarża Robbena! Tym razem Holender zachował się elegancko i wystawił piłkę Kimmichowi. Ten minimalnie pomylił się, podcinając piłke nad Burkim.
Dał buziaczka i wyściskał Francuza Carlo Ancelotti.
74
Zasłużone brawa dostaje Franck Ribery, w jego miejsce Douglas Costa.
72
Joshua Kimmich wchodzi w miejsce Roberta Lewandowskiego. Przed rzutem karnym, boisko w barwach w BVB opuścił Raphael Guerreiro. Wszedł Mikel Merino.
71
Chyba Lewy zaraz opuści murawę, wejście Burkiego było bardzo agresywne.
70
Gole nr 25 i 26 Roberta Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. Polak objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców.
69
Lewy pewnie wykorzystuje jedenastkę! 4:1 dla Bayernu
68
Bramkarz BVB otrzymuję żółta kartkę.
68
Robert Lewandowski faulowany w polu karnym przez Burkiego.
68
David Alaba ratuje Bayern! Aubameyang w sytuacji sam na sam dzióbnął piłkę obok Neura. Wybił piłkę Austriak.