Witamy z Dortmundu. Cały region żyje tym meczem. Można przegrać sezon, ale tego starcia już nie. Nie trzeba zbytnio reklamować tych derbów.

Bundesliga / 12. kolejka
Signal Iduna Park / 08.11.2015

Akt. 08/11/2015, 17:23 GMT+1

To było wyśmienite popołudnie z Bundesligą, za które serdecznie dziękujemy. Pozdrawiamy i przeczytamy się niedługo. Miłej niedzieli.
Jak to powiedział komentujący u nas to spotkanie Mateusz Borek, koniec koniec koniec. Borussia króluje w Westfalii dzięki prestiżowemu zwycięstwu 3:2. Byliśmy dziś świadkami wielkiego meczu, godnego wielkiej tradycji tych derbów.
90+1
Guendogaaaan! Świetna szansa, świetnie broni Fahrmann. Mogło być po wszystkim, a tak jeszcze trzy minuty szans dla gości.
90
Przepychanka na murawie. Co tam się stało? Platte wszedł za ostro w nogi Weigla. Zebrali się piłkarze obu zespołów, poszło kilka ostrych słów, zakończył to wszystko sędzia. Kartkami dla obu piłkarzy.
88
Mieliśmy zamieszanie, Choupo-Moting dotknął piłkę ręką w polu karnym. Nie, nie swoim. Sędzia zagwizdał rzut wolny dla BVB. Słusznie, aczkolwiek wykłócali sie gracze Schalke.
85
Zmiana: boisko opuszcza Castro, a za niego Sven Bender.
83
60/40 - tak prezentuje się starystyka posiadania piłki. Na korzyść Borussii oczywiście. Jeżeli Schalke zdoła jednak jeszcze coś dziś strzelić, to ani piękna gra w poprzednich minutach, ani przewaga statystyczna nie będą miały znaczenia. Siedem minut do końcowego gwizdka.
80
Trudny moment dla Borussii. Schalke teraz goni wynik i naciska, naciska i naciska. Rzut rożny dla gości.
78
Ładnie wszedł teraz z głębi pola Hojbjerg! Przyjał piłkę, uderzył po koźle prawą nogą i Burkiego ratuje słupek. Bardzo mało brakowało.
76
Teraz uderzał Aubameyang, zblokowany przez obrońcę gości. Przyjął prawą, uderzył lewą. Za długo to wszystko trwało i Schalke ma piłkę.
75
Teraz założył siatkę Mhitarjanowi Sane. Niesamotiwy jest ten młody chłopak. Z łatwością, nie przymierzając, Neymara mija rywala za rywalem. Kwadrans do końca.

73
Schalke teraz atakuje, Borussia zamknęła się na własnej połowie i czeka na grę z kontry.
71
Kolejny błąd w defensywie Sokratisa, zwieńczony kolejnym golem Holendra. Wydawąło się, że już jest po meczu, a tak ostatnie 20 minut będzie naprawdę pasjonujące. W międzyczasie rezerwowy Hojbjerg wszedł na boisko. W miejsce Kolasinaca.
70
Ajjj, ale mamy mecz. GOOOL HUNTELAAR!!!
68
Sokratis świetnie główką po rzucie rożnym. Broni to golkiper Schalke. Gdyby nie on, to byłoby tutaj nawet 5:1. A tak wciąż wynik nie wygląda tak źle.
67
Kapitalna jest tego dnia Borussia. Znów szybka wymiana piłki, znów kombinacja, zatrzymana na wysokości pola karnego. Rzut rożny dla gospodarzy.
65
Weigl zwijał się z bólu, leżał na murawie przez pewien czas, ale wrócił do gry.
60
Franco Di Santo z żółtą kartką. Pół godziny nadziei Schalke.
56
Odpowiedział na nasze spekulacje Breitenreiter. Choupo-Moting za Meyera.
55
Kto może uratować ten mecz Schalke? Sprytny w polu karnym Huntelaar, żwawy Sane, czy może któryś z rezerwowychc? Hojbjerg a może Choupo-Moting?