Borussia Dortmund odpadła z Ligi Europejskiej i - aby całkiem nie psuć sobie humorów przed świętami - zrobi wszystko, by pokonać dziś Eintracht Frankfurt. Niestety, w składzie lidera Bundesligi tym razem tylko jeden Polak - Łukasz Piszczek. Na realcję z tego meczu zaprasza Stolar.

Bundesliga / 17. kolejka
Deutsche Bank Park / 18.12.2010

Akt. 18/12/2010, 17:23 GMT+1

17:22
Ja już dziękuję za uwagę. Dziś jeszcze dwie tekstówki. Derby Barcelony poprowadzę ja, a na Milan - Roma zaprasza Fira.
17:21
KONIEC MECZU!!! PIŁKARZE BORUSSII WŚCIEKLI, BO SĘDZIA NIE DAŁ IM DOKOŃCZYĆ OBIECUJĄCEJ AKCJI. TAK CZY SIAK, LIDER TRACI DZIŚ CZĘŚĆ SWOJEJ PRZEWAGI.
90+3
Tak się kradnie sekundy. Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Caio za Altintopa.
90+2
Weidenfeller pobiegł w pole karne Eintrachtu na rzut rożny. Ale nie pomógł kolegom. Minuta do końca.
90+1
Owacja na stojąco dla Gekasa, który schodzi z boiska. Grek został liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.
90'
Weidenfeller szaleje, wybiegł po piłkę i powalił rywala. Ma żółtą kartkę. "Was, was?" - pyta sędziego.
89'
I JESZCZE GROŹNY STRZAŁ OCHSA. Lider sprowadzony na ziemię.
88'
Co za dramaturgia! Borussia marnuje piłkę meczową i za chwilę zostaje za to skarcona. Piękna akcja gospodarzy, podanie piętką do Gekasa i ten w sytuacji sam na sam ładuje piłkę w okienko.
87'
GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! GEKAS I 1:0 DLA EINTRACHTU.
86'
CO ZROBIŁ BARRIOS!!!!! ALE MIAŁ PATELNIE. To była akcja meczu i to wypracowana przez dwóch Polaków. Najpierw Lewy, potem Kuba na skrzydle. Wyłożył do Barriosa a ten przestrzelił z pięciu metrów.
83'
Wydaje mi się, że gdy Polacy grają w komplecie, akcje Borussii są bardziej płynne. Choć na razie niewiele z tego wynika.
82'
Lewandowski pada w polu karnym!!! Gwizdnie sędzia czy nie? Nie. Ale chyba słusznie. Wcześniej Lewy ładnie rozprowadził kontrę i wypuścił Piszczka prawym skrzydłem. Łukasz próbował podawać. "Ja bym strzelał. Trzeba mieć w sobie trochę egoisty" - mówi w TV Tomasz Hajto.
79'
Rzut rożna dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia. Coś tempo siadło...
77'
Zmiana w Eintrachcie. Fenin za Tzavellasa. Nie spieszą się gospodarze, jakby grali na czas. Co jest o tyle dziwne, że Fenin to napastnik a wszedł za obrońcę.