Zapewnili sobie awans do Bundesligi. Wrócili po sześciu latach

20/05/2023, 08:18 GMT+2

Poznaliśmy pierwszy zespół, który wywalczył w tym sezonie awans do niemieckiej Bundesligi. Zapewnili go sobie piłkarze SV Darmstadt 98, dzięki wygranej u siebie z Magdeburgiem 1:0 w 33. kolejce drugiej ligi rozgrywkowej.

Skrót meczu Dynamo Drezno - Darmstadt w 2. rundzie Pucharu Niemiec

Kibice zgromadzeni na Merck-Stadion am Boellenfalltor przeżywali w piątkowy wieczór wspaniałe chwile. Zespół z Darmstadt wrócił do Bundesligi po sześcioletniej przerwie.

Darmstadt wraca do Bundesligi

Piątkowy mecz z Magdeburgiem nie był łatwą przeprawą, ale zakończył się zasłużoną fetą. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił w 36. minucie Philipp Tietz.

W tabeli Darmstadt wyprzedza o sześć punktów Heidenheim oraz o siedem Hamburger SV. Oba te zespoły mają przed sobą jeszcze dwa mecze do rozegrania i także liczą na awans.

Dwie najlepsze drużyny drugiej ligi mają zagwarantowane prawo gry w następnym sezonie Bundesligi, natomiast trzecia zmierzy się w barażu o awans z 16. zespołem ekstraklasy.