Zagłębie Lubin - Stal Mielec: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa 2021/2022

08/04/2022, 19:13 GMT+2

Zagłębie pokonało w Lubinie Stal Mielec 3:1 w pierwszym meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Dzięki wygranej gospodarze odskoczyli na bezpieczną odległość od strefy spadkowej.

Martin Doleżal zaliczył dublet w meczu ze Stalą Mielec

Miedziowi przystąpili do tej kolejki, zajmując dopiero 15. miejsce w tabeli z zaledwie trzema punktami zapasu nad drużynami zagrożonymi degradacją do 1. ligi. W ostatnich dwóch meczach ponieśli porażki z Jagiellonią Białystok i Wartą Poznań.

Dublet Doleżala

Pierwsza połowa potyczki ze Stalą nie wskazywała na to, że gospodarzom uda się przerwać złą passę. Goście dominowali niemal pod każdym względem. W tej części gry oddali łącznie dziewięć strzałów przy zaledwie dwóch Zagłębia. Mielczanie trafili nawet do siatki tuż przed przerwą, ale gol Mateusza Matrasa nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Konkretów kibice doczekali się dopiero po zmianie stron. Po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie prowadzenie Stali zapewnił Oskar Zawada, wykorzystując zamieszanie po rozegraniu rzutu rożnego.
Taki wynik utrzymał się do 71. minuty. Wówczas do wyrównania doprowadził Martin Doleżal, zdobywając efektowną bramkę głową. Trafienie Czecha dodało wiary miejscowej drużynie. Chwilę później gola na 2:1 strzelił Erik Daniel, a kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry kropkę nad i postawił Doleżal, zaliczając dublet w tym meczu.

Wszystkie bramki dla gospodarzy padły w ciągu niespełna kwadransa. Zagłębie wygrało i odskoczyło od strefy spadkowej na sześć punktów, a dla mielczan to siódme spotkanie z rzędu bez wygranej.

KGHM Zagłębie Lubin - PGE FKS Stal Mielec 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Oskar Zawada (56.), 1:1 Martin Doleżal (71.), 2:1 Erik Daniel (79.), 3:1 Martin Doleżal (84.)
Autor: jac/łup / Źródło: eurosport.pl