Zagłębie Lubin - Lech Poznań: wynik na żywo i relacja live - Ekstraklasa

21/08/2020, 18:29 GMT+2

Dramat Lecha Poznań w końcówce. W meczu inaugurującym nowy sezon PKO BP Ekstraklasy piłkarze Dariusza Żurawia zdominowali Zagłębie Lubin, ale przegrali 1:2. Bohaterami gospodarzy zostali Lubomir Guldan i Sasza Balić.

Pierwsza połowa spotkania w Lubinie mogła się podobać. Więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola stworzył Lech, ale i nastawione na grę z kontry Zagłębie również miało swoje okazje.

Debiutant dał prowadzenie

Gdy wydawało się, że w pierwszych 45 minutach bramki już nie padną, w doliczonym czasie gry znakomitym strzałem popisał się debiutujący w ekstraklasie Mikael Ishak.
Wszystko zaczęło się jednak od pomocnika Kolejorza Pedra Tiby, który przedarł się z piłką w okolice pola karnego gospodarzy. Potem przechwycił ją Szwed i precyzyjnym strzałem lewą nogą wyprowadził swój zespół na zasłużone prowadzenie.
Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Lech chciał pójść za ciosem. Znakomitą sytuację zmarnował Jakub Kamiński, a jego strzał z pola karnego zatrzymał Dominik Hładun. Potem szczęścia szukali m.in. Dani Ramirez i Tymoteusz Puchacz.

Niespodziewany zwrot akcji

Zagłębie wydawało się być bezsilne. Jeśli już odzyskało piłkę, to tylko na moment. Dopiero w końcówce, gdy Lech nieco spuścił nogę z gazu, piłkarze z Dolnego Śląska stworzyli kilka sytuacji, ale nadal wydawało się, że wicemistrzowie Polski wszystko mają pod kontrolą.
Nic bardziej mylnego. W 82. minucie z rzutu rożnego dośrodkował DamjanBohar, a niespodziewanego gola na 1:1 strzelił kapitan Miedziowych Lubomir Guldan. W całej sytuacji lepiej mógł zachować się bramkarz Filip Bednarek.

Lech szybko chciał odpowiedzieć, ale po kilku minutach stracił drugą bramkę. Znów wszystko zaczęło się od rzutu rożnego. Tym razem gola po strzale głową strzelił kolejny z obrońców - SaszaBalić.

Po tym ciosie Kolejorz się już nie podniósł. Choć przez większość meczu dominował, to z Lubina nie wywiózł nawet punktu.
KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Mikael Ishak (45+4), 1:1 Lubomir Guldan (82-głową), 2:1 Sasza Balic (87-głową).
Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Rok Sirk. Lech Poznań: Lubomir Satka, Dorde Crnomarkovic.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: około 5 000.
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Dominik Jończy, Lubomir Guldan, Sasza Balic - Damjan Bohar (90+3. Lorenco Simic), Jakub Żubrowski (68. Łukasz Poręba), Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (79. Patryk Szysz), Sasa Zivec – Samuel Mraz (68. Rok Sirk).
Lech Poznań: Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Dorde Crnomarkovic, Tymoteusz Puchacz - Jakub Kamiński (90. Filip Szymczak), Jakub Moder, Dani Ramirez (73. Filip Marchwiński), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (68. Michał Skóraś) – Mikael Ishak.
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl