Zagłębie Lubin - Cracovia: wynik i relacja, strzelcy goli - PKO Ekstraklasa

20/09/2020, 15:50 GMT+2

Tysięczny mecz KGHM Zagłębia w ekstraklasie nie został okraszony zwycięstwem lubinian. W 4. kolejce Miedziowi zremisowali na własnym boisku z Cracovią 1:1. Efektownego gola dla gości w niedzielę strzelił syn słynnego Brazylijczyka Rivaldo - Rivaldinho.

Wszystko co najlepsze w Lubinie wydarzyło się w drugiej połowie. Cracovia pierwsza zdobyła gola, ale z prowadzenia cieszyła się niespełna 20 minut i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Gol po wyjściu z szatni

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Optyczną przewagę miało Zagłębie, ale nie przekładało się to na większą liczbę okazji bramkowych. Najbliższy trafienia dla lubinian był bardzo aktywny Sasa Zivec, a ze strony gości groźnie głową strzelał Pelle van Amersfoort.

Po zmianie stron już pierwsza akcja przyniosła gola. Po rzucie z autu piłka trafiła do Marcosa Alvareza, a ten spod końcowej linii idealnie dograł na głowę Rivaldinho. Brazylijczyk efektownym szczupakiem doprowadził do stanu 1:0 dla gości.

Trafienie po przymusowej przerwie

Bramka wyraźnie ożywiła spotkanie. Zagłębie śmielej ruszyło do ataku, zaczęło grać szybciej i agresywniej a Cracovia szukała okazji na kolejne trafienie w kontratakach.

Już kilka minut po golu dla Cracovii mogło być 1:1. Damjan Bohar, dla którego niedzielny mecz był pożegnalnym z Zagłębiem (trafi zapewne do NK Osijek), zdecydował się na strzał zza pola karnego i gości uratował słupek. Zaraz po wejściu na boisko mógł trafić do siatki także Patryk Szysz, ale Karol Niemczycki zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Po tej sytuacji nastąpiła przerwa w grze, bo kibice gospodarzy odpalili race i wrzucili na boisko serpentyny. Po wznowieniu meczu Filip Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, Lorenco Simić uprzedził rywali i było 1:1.

Kilkadziesiąt sekund później Cracovia mogła ponownie prowadzić. Po szybkiej akcji strzelał van Amersfoort i po rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę.

Do końca meczu obie ekipy miały po jeszcze jednej okazji. Groźnie strzelał Starzyński i Niemczycki tylko wzrokiem odprowadził piłkę nad poprzeczkę. W odpowiedzi po świetnym dośrodkowaniu z kilku metrów uderzył Milan Dimun, lecz nie trafił do siatki.
GHM Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Rivaldinho (48), 1:1 Lorenco Simić (67).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4 500.

Zagłębie: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Damjan Bohar (90+1. Mateusz Bartolewski), Łukasz Poręba (62. Patryk Szysz), Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński, Sasa Zivec - Rok Sirk (62. Samuel Mraz).

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Dawid Szymonowicz, Diego Ferraresso - Sergiu Hanca, Florian Loshaj (87. Thiago), Pelle van Amersfoort, Marcos Alvarez (68. Milan Dimun), Tomas Vestenicky (68. Ivan Fiolic) - Rivaldinho (68. Filip Piszczek).
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl