Włochy - Belgia: Wynik i relacja meczu - Liga Narodów UEFA

10/10/2021, 15:14 GMT+2

Błysk Włochów w Lidze Narodów. Mistrzowie Europy pokonali Belgię 2:1 w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów. To miał być rewanż za Euro 2020.

Choć jeszcze w 2018 roku nie pojechali na mundial w Rosji, dziś Włosi są wyznacznikiem nowej piłkarskiej jakości w futbolu reprezentacyjnym. Udowodnili to właściwie całym 2021 rokiem.

Na Euro piłkarze Roberto Manciniego skradli serca kibiców nie tylko wygranym turniejem, ale też efektowną, nowoczesną piłką. Podczas rozgrywanego na ich boiskach Final Four Ligi Narodów mogli dorzucić do kolekcji kolejny triumf, ale sposób znaleźli na nich Hiszpanie, czyli rywale z pamiętnego, zakończonego serią rzutów karnych półfinału Euro 2020.

Wypadek przy pracy

Wydaje się, że środowa porażka 1:2, kończąca serię 37 kolejnych nieprzegranych meczów, okazała się jedynie wypadkiem przy pracy. Na tle reprezentacji Belgii - przecież trzeciej drużyny mistrzostw świata, żądnej rewanżu za przegrany ćwierćfinał Euro 2020 - Włosi wyglądali na bardziej dojrzałych, lepiej zorganizowanych i mających też więcej szczęścia. A to, jak wiadomo, sprzyja lepszym.
Pierwszego gola strzelili tuż po przerwie, gdy soczystym strzałem po przebitce w polu karnym popisał się Nicolo Barella. Kolejne trafienie dorzucili po 20 minutach, rzut karny wykorzystał wówczas Domenico Berardi.
Belgów było stać tylko na odpowiedź Charlesa de Ketelaere. Na podium Ligi Narodów to jednak za mało - tam znajdują się mistrzowie Europy. Finał rozgrywek o 20:45 między Hiszpanami i Francuzami na San Siro w Mediolanie.
Włochy - Belgia 2:1Bramki: Nicolo Barella (46.), Domenico Berardi (65. karny) - Charles de Ketelaere (86.)
Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl