Wisła Płock - Pogoń Szczecin: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

17/10/2021, 12:32 GMT+2

Wisła Płock wygrała na własnym boisku 1:0 z Pogonią Szczecin w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 57. minucie Damian Warchoł.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin w PKO BP Ekstraklasie

Prawie godzinę musieli czekać na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na płockim stadionie. Okupująca środkową część tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała Pogoń Szczecin.
Czwarta obecnie drużyna obecnych rozgrywek mimo przewagi w posiadaniu piłki nie była w stanie poważnie zagrozić bramce Krzysztofa Kamińskiego.
Za to groźne kontry gospodarzy z każdą chwilą stwarzały coraz poważniejsze zagrożenie.

Jedna skuteczna akcja

W 57. minucie płocczanie wykorzystali błąd gości w obronie. Przejęli źle zagraną piłkę, która trafiła pod nogi Piotra Tomasika. Ten precyzyjnie dośrodkował, a piłkę do siatki skierował Warchoł.
Goście poderwali się do ataku, ale efektem było tylko zaostrzenie gry, zwłaszcza w środkowej strefie boiska. Przez moment nad szczecińską drużyną wisiało widmo gry w dziesiątkę, ale arbiter zweryfikował swoją decyzję po brutalnym faulu na jednym z piłkarzy Wisły.
Drugi żółty, a w rezultacie czerwony kartonik zobaczył jednak pod koniec meczu Jakub Rzeźniczak, który w środku placu gry brutalnie sfaulował jednego z rywali.
Mimo kilku przeprowadzonych zmian i wytrwałych ataków Pogoni, bramka Kamińskiego pozostawała niezdobyta. Po serii remisów i dwóch wygranych meczach Pogoń musiała się pogodzić z porażką w wyjazdowym spotkaniu w Płocku.

Wisła Płosk - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Warchoł (57')
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Piotr Tomasik, Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Damian Zbozień - Damian Rasak, Dominik Furman - Dawid Kocyła (82' Radosław Cielemecki), Rafał Wolski (46' Patryk Tuszyński), Mateusz Szwoch - Damian Warchoł (82' Łukasz Sekulski)
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Paweł Stolarski (77' Mariusz Fornalczyk), Konstantinos Trianntafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Machado Mata - Damian Dąbrowski - Michał Kucharczyk, Maciej Żurawski, Sebastian Kowalczyk (68' Rafał Kurzawa), Kamil Grosicki (77' Luka Zahovic) - Piotr Parzyszek (68' Jean Carlos)
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl