Wielki błąd Szczęsnego, surowe oceny. "Mógł zniweczyć wszystko"

11/02/2019, 11:52 GMT+1

To był bardzo szczęśliwy mecz dla Wojciecha Szczęsnego. Na początku uratował Juventus przed utratą gola, ale w drugiej połowie popełnił błąd bardzo podobny do tego, jaki zdarzył mu się na mundialu z Senegalem. Włosi reprezentacyjnego bramkarza nie oszczędzili.

Grzegorz Krychowiak wycofał piłkę do linii obrony, a bierność Jana Bednarka próbował ratować Szczęsny. Wyszedł daleko poza pole karne, ale w wyścigu po piłkę przegrał z M'Baye Niangiem. - Nasz bramkarz wybrał się chyba na przebieżkę do kiosku z napojami wyskokowymi - tak poczynania syna w meczu z Senegalem w mistrzostwach świata skomentował Maciej Szczęsny.

Bez konsekwencji

W niedzielę, w spotkaniu z Sassuolo, sytuacja się powtórzyła. Giangiacomo Magnani posłał długie podanie w kierunku Domenica Berardiego, a Szczęsny spróbował interwencji na czterdziestym metrze od własnej bramki. Pomylił się, nie trafił czysto w piłkę. Berardi miał pustą bramkę, strzelił, ale minimalnie chybił. Polak miał sporo szczęścia.
Wcześniej, na początku spotkania, był bohaterem. Reprezentant Polski już wtedy podjął ogromne ryzyko, ale wyszedł zwycięsko z pojedynku z innym Filipem Djuriciciem.
Juventus wygrał 3:0. Dla Szczęsnego był to siedemnasty ligowy mecz i po raz dziewiąty zachował czyste konto.

"Fatalny błąd"

W pomeczowych ocenach Włosi nie oszczędzają reprezentanta Polski. Serwis calciomercato.com ocenił jego występ na 6,5. "Wyjątkowy podczas interwencji przy strzałach Djuricicia oraz Locatellego, ale mógł zniweczyć wszystko w drugiej połowie, gdy w zasadzie sprezentował wyrównującego gola Berardiemu" - napisano w komentarzu.
Portal tuttomercatoweb.com przyznał bramkarzowi notę 6. "Wybitny początek spotkania, gdy wydarł piłkę spod nóg Djuricicia i uniknął rzutu karnego. Miał szczęście w drugiej połowie, że świetną okazję zmarnował Berardi. Szczęsny popełnił fatalny błąd" - uzasadniono.
Telewizja Sky Sport i włoski Eurosport również nagrodzili Polaka "szóstką" w skali 1 do 10.
Do końca sezonu jeszcze 15 kolejek. Juventus ma 63 punkty i 11 przewagi nad drugim Napoli.
Autor: ms/twis / Źródło: Eurosport