West Bromwich Albion - Southampton: wynik i relacja - Premier League

12/04/2021, 19:17 GMT+2

Jan Bednarek nie będzie dobrze wspominał swoich 25. urodzin. W 31. kolejce Premier League Polak oraz jego koledzy z Southampton zawiedli, przegrywając na wyjeździe z walczącym o utrzymanie West Bromwich Albion 0:3.

Znajdujący się w strefie spadkowej West Brom przystępował do tego meczu, będąc na fali. Piłkarze Sama Allardyce'a wygrali bowiem na wyjeździe z Chelsea aż 5:2. Dla The Blues była to pierwsza porażka pod wodzą Thomasa Tuchela.
Tym razem poprzeczka była zawieszona znacznie niżej. Southampton zajmowało przed tą kolejką 14. miejsce w tabeli.
W pierwszym składzie Świętych znalazł się Bednarek. Polak, który rozgrywał swój 95. mecz w Premier League, obchodził w poniedziałek 25. urodziny.

Gospodarze dopięli swego

Od pierwszych minut gospodarze raz za razem nękali defensywę Świętych. W piątej minucie do siatki trafił nawet Mbaye Diagne, ale po konsultacji z sędziami VAR gol nie został uznany. Ich zdaniem kolega Senegalczyka, który był ustawiony tuż za nim i znajdował się na minimalnym spalonym, absorbował uwagę bramkarza.
Pomimo dość kontrowersyjnej decyzji, a co gorsza nieuznanej bramki, piłkarze West Bromu nie zamierzali się załamywać.
W 32. minucie zasłużenie objęli prowadzenie po pewnym strzale z rzutu karnego Matheusa Pereiry. Chwilę wcześniej Brazylijczyka sfaulował bramkarz Southampton Fraser Forster.
Trzy minuty później było już 2:0. Z lewej strony Diagne znakomicie dograł piłkę w pole karne, a akcję tuż przy dalszym słupku zamknął Matt Phillips.

Po przerwie gracze Southampton nieco ograniczyli poczynania gospodarzy. Błędów się jednak nie ustrzegli.
W 69. minucie Okay Yokuslu przytomnie podał prostopadle do Calluma Robinsona. Irlandczyk zachował się znakomicie i w sytuacji sam na sam pokonał Forstera.
W doliczonym czasie gry goście mogli zdobyć bramkę honorową. Mieli rzut karny, ale intencje Jamesa Ward-Prowse'a znakomicie odczytał Sam Johnstone.
Zwycięstwo nie zmieniło jednak miejsca West Bromu w ligowej tabeli. Z dorobkiem 24 punktów zajmuje przedostatnie, 19. miejsce. Do bezpiecznego - 17. miejsca - traci osiem pkt.
Z kolei Southampton jest 14. Święci zgromadzili 36 pkt.
West Bromwich Albion - Southampton 3:0 (2:0)
Bramki: Pereira (32' z karnego), Phillips (35'), Robinson (69')