Walia - Holandia: wynik i relacja – Liga Narodów 2022

08/06/2022, 21:53 GMT+2

Reprezentacja Holandii w środę odniosła swoje drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Pomarańczowi pokonali w Cardiff Walijczyków 2:1. W równolegle rozgrywanym spotkaniu grupy 4 najwyższej dywizji Polacy przegrali na wyjeździe z Belgią aż 1:6.

Holandia pokonała na wyjeździe Walię 2:1 w Lidze Narodów

W Cardiff gospodarze byli jeszcze myślami przy niedzielnym zwycięstwie 1:0 nad Ukrainą, które dało im pierwszy od 64 lat awans do mistrzostw świata. Nic dziwnego, że trener Robert Page pozwolił odpocząć wielu czołowym zawodnikom, m.in. Garethowi Bale'owi, który pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie.

Dwa gole w doliczonym czasie gry

Holendrzy, którzy też nie zagrali w optymalnym składzie, objęli prowadzenie w 50. minucie po trafieniu Teuna Koopmeinersa. Kolejne bramki padły dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw gola na 1:1 strzelił Rhys Norrington-Davies, ale już kilkadziesiąt sekund później zwycięstwo gościom dał Wout Weghorst.
W pierwszej kolejce Ligi Narodów Holendrzy nie dali na wyjeździe szans Belgii. Wygrali w Brukseli aż 4:1. Z kompletem sześciu punktów prowadzą w grupie 4 dywizji A. Po trzy oczka mają Belgowie i Polacy, a stawkę z zerowym dorobkiem zamykają Walijczycy.
Liga Narodów nie zwalnia tempa. W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią w Rotterdamie, a Walia tego dnia podejmie Belgię.
Walia - Holandia 1:2 (0:0)
Bramki: dla Walii - Rhys Norrington-Davies (90+2); dla Holandii - Teun Koopmeiners (50), Wout Weghorst (90+4).
Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).
Autor: jac / Źródło: PAP