Villarreal - FC Barcelona: wynik i relacja live - La Liga

06/07/2020, 04:54 GMT+2

Barcelona w końcu zwycięska. Były dwa remisy z rzędu, jest wreszcie wygrana. Katalończycy w spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy pokonali na wyjeździe Villarreal 4:1. Będą o mistrzostwo walczyć do samego końca. Kilka godzin wcześniej swój mecz wygrał prowadzący w tabeli Real Madryt.

Barcelona objęła prowadzenie już w trzeciej minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował Pau Torres. W 14. zdołał co prawda wyrównać Gerard Moreno, ale później dominacja gości nie podlegała dyskusji.
Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Urugwajczyk Luis Suarez i Francuz Antoine Griezmann. Obaj popisali się pięknymi, technicznymi uderzeniami, niemal z tego samego miejsca, tuż przed polem karnym. W obu przypadkach piłkę podawał im – a jakże – Argentyńczyk Lionel Messi.

W 87. minucie wynik po indywidualnej akcji ustalił Ansu Fati.

Siedem razy z rzędu

Kilka godzin wcześniej piłkarze Realu odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo. Na wyjeździe pokonali Athletic Bilbao 1:0. Wygraną Realowi dał kapitan Sergio Ramos, który w 73. minucie wykorzystał rzut karny.

Od 14 czerwca, kiedy podopieczni Francuza Zinedine'a Zidane'a rozegrali pierwszy ligowy mecz po trzymiesięcznej przerwie, Real pokonał wszystkich rywali. Strzelił w tym czasie 12 bramek i stracił tylko dwie.
Na szczycie tabeli Primera Division status que. Prowadzący Real ma cztery punkty przewagi nad drugą Barceloną. Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki.
Wyniki meczów 34. kolejki:Osasuna - Getafe 0:0
Villarreal - Barcelona 1: 4
Athletic Bilbao - Real Madryt 0:1
Espanyol - Leganes 0:1
Granada - Valencia 2:2
Celta Vigo - Betis Sewilla 1:1
Real Valladolid - Deportivo Alaves 1:0
Atletico Madryt - Mallorca 3:0