Velez Mostar - Borac Banja Luka. Kibice przerwali mecz i spalili samochód sędziego

22/09/2021, 13:10 GMT+2

Gorszące sceny w Bośni i Hercegowinie. Kibice Velezu Mostar najpierw przerwali mecz tamtejszej ekstraklasy z broniącym tytułu Boracem Banja Luka (0:2), a następnie podpalili samochód sędziego. Auto doszczętnie spłonęło - poinformowały w środę tamtejsze portale.

We wtorkowy wieczór Velez przegrywał w 82. minucie z Boracem 0:2, a obie bramki zdobył znany z występów w Lechii Gdańsk, Legii Warszawa i Piaście Gliwice Stojan Vranjes. Po drugim golu na boisko wbiegło kilkudziesięciu kibiców z Mostaru, którzy próbowali zaatakować sędziów. Udało im się schronić w szatni.

Po około dziesięciu minutach boisko opuścili też zawodnicy obydwu zespołów.

Jedna osoba w szpitalu

Jak podały media w BiH, w drodze powrotnej do Sarajewa - tuż przed północą - w jednym z tuneli samochód należący do arbitra meczu Sabriji Topalovicia został zatrzymany przez pięciu nieznanych mężczyzn. Zaatakowali oni sędziów (jedna osoba trafiła do szpitala), a także uszkodzili auto. Następnie je podpalili. Pojazd doszczętnie spłonął. Policja poszukuje sprawców.

Według dziennikarzy, Velezowi grozi porażka walkowerem 0:3 i odjęcie punktów oraz wysokie kary finansowe za złą organizację meczu. Kibice tego klubu, zanim przerwali spotkanie, na trybunach zapalili race i rzucali w sędziów różnymi przedmiotami.
Autor: pqv/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP