Tottenham - Everton: wynik i relacja - Premier League

13/09/2020, 18:54 GMT+2

Niespodzianka w niedzielnych spotkaniach 1. kolejki Premier League. Faworyzowany Tottenham przegrał u siebie z Evertonem 0:1. W innym meczu ekipa West Bromwich Albion kompletnie zawiodła w konfrontacji z Leicester City.

W barwach Evertonu zadebiutował James Rodriguez. Zawodnik pozyskany z Realu Madryt od początku był bardzo aktywny, zanotował kilka dobrych podań i kiedy zgra się z zespołem, powinien być naprawdę dużym wzmocnieniem. To jednak nie Kolumbijczyk zanotował jedyne trafienie w meczu na Tottenham Hotspur Stadium.

Fatalne pudło

Zanim jednak padł gol, koszmarne pudło zaliczył skrzydłowy Evertonu Richarlison. W 16. minucie Brazylijczyk przejął piłkę po fatalnym zagraniu Bena Daviesa, ograł Toby'ego Alderweirelda oraz Hugo Llorisa i pozostało mu tylko trafić do pustej bramki. Jednak 23-latek nieco za mocno wypuścił sobie piłkę i uderzył kilka metrów nad poprzeczką.
Tottenham miał kilka sytuacji do strzelenia gola, ale żadnej stuprocentowej. Brakowało pomysłu, a życia piłkarzom Jose Mourinho nie ułatwiali rywale, dobrze ustawieni przez Carlo Ancelottiego. Ponadto dwiema świetnymi interwencjami popisał się Jordan Pickford. W efekcie w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek.

Słaba ofensywa The Spurs

W drugiej odsłonie The Toffees zdołali strzelić jedynego gola. Lucas Digne dośrodkował z rzutu wolnego z okolic linii bocznej, a Dominic Calvert-Lewin popisał się znakomitym uderzeniem głową. Lloris nie miał nic do powiedzenia.

Zespół Mourinho starał się odrobić straty, ale prezentował się nawet gorzej niż w pierwszych 45 minutach. Choć na boisku przebywali Lucas Moura, Dele Alli, Heung-Min Son czy Harry Kane, to żaden z nich nie potrafił zagrozić bramce gości.
Ostatecznie The Spurs nie zdołali wyrównać i Everton zainkasował pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

Grosicki oglądał porażkę kolegów

Nie udał się powrót do Premier League piłkarzy West Bromwich Albion. Podopieczni Slavena Bilicia przegrali u siebie z Leicester City 0:3. Dwa gole z rzutów karnych dla triumfatorów strzelił Jamie Vardy, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Kamil Grosicki nie podniósł się z ławki rezerwowych gospodarzy.