Torino FC - Juventus Turyn: wynik i relacja - Serie A

02/10/2021, 18:05 GMT+2

Nie było niespodzianki w spotkaniu o prymat w Turynie. Grający na wyjeździe Juventus zdołał pokonać Torino FC 1:0 w ramach 7. kolejki Serie A. Przeciętnie w barwach gospodarzy spisał się Karol Linetty, a na pochwały zasłużył bramkarz gości Wojciech Szczęsny.

W pierwszej połowie to Torino atakowało i było bliżej strzelenia gola. Największe zagrożenie stwarzał Sasa Lukić. To właśnie Serb w dwóch sytuacjach mógł pokonać Szczęsnego, jednak Polak popisał się bardzo dobrymi interwencjami. Oprócz Giorgio Chielliniego był najjaśniejszym punktem swojego zespołu.
Juventus miał problem, by przedrzeć się pod pole karne rywali, a zwłaszcza stworzyć okazję do zdobycia bramki. Słabo w ataku prezentował się zwłaszcza Moise Kean. Wychowanek Starej Damy na drugą połowę już nie wyszedł.

Gol w końcówce

Po zmianie stron Juventus ruszył do ataku, dłużej utrzymywał się przy piłce i na różne sposoby próbował zaskoczyć gospodarzy. Nie brakowało składnych akcji, dośrodkowań oraz strzałów z dystansu. I właśnie uderzenie tuż sprzed linii pola karnego zapewniło drużynie gości 3 punkty.
W 86. minucie Federico Chiesa przytomnie dograł do Manuela Locatellego, który pewnym strzałem pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia.
Jakby tego było mało, w ostatnich sekundach w słupek trafił jeszcze Dejan Kulusevski.
W 65. minucie na boisku w barwach Torino pojawił się Karol Linetty. Reprezentant Polski niczym się nie wyróżnił, a zanotował kilka strat w środku pola.
Dla Juventusu do drugie zwycięstwo w Serie A z rzędu.

Torino FC - Juventus Turyn 0:1 (0:0)
Bramka: Locatelli (86')
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl