Skra Częstochowa - Lech Poznań: wynik i relacja z meczu 1/32 finału Pucharu Polski

28/09/2021, 16:12 GMT+2

Lech Poznań wykonał pierwszy krok w kierunku zdobycia Pucharu Polski. W 1/32 finału tych rozgrywek problemów nie sprawiła mu Skra Częstochowa. Pierwszoligowiec poległ przy Bułgarskiej 0:3.

Lech zagrał u siebie, przy wsparciu kilku tysięcy fanów, choć teoretycznie był w tej rywalizacji... gościem. Wszystko za sprawą trudnej sytuacji częstochowian, którzy nie posiadają odpowiedniego obiektu.
Dla Skry to nie nowość. Wszystkie spotkania ligowe rozgrywa na stadionach rywali. Zresztą sama zwróciła się z prośbą do PZPN o zorganizowanie meczu przy Bułgarskiej.
Bez atutu własnego boiska beniaminek I ligi mierzył się z jedną z najlepszych obecnie polskich drużyn. Na dodatek dla Lecha, lidera ekstraklasy, była to pierwsza okazja do rehabilitacji za przegrany kilka dni temu pierwszy mecz w sezonie, z Jagiellonią w Białymstoku.

Lekcja futbolu

Lech miał rozdawać karty i to właśnie robił od pierwszej do ostatniej minuty. Częstochowianie mieli problemy nawet z tym, żeby przedostać się z piłką na jego połowę.
Sytuację skomplikowali sobie już po kilkunastu minutach, gdy po akcji Daniego Ramireza skuteczną dobitką popisał się Artur Sobiech. Doświadczony napastnik odwdzięczył się trenerowi. Dopiero pierwszy raz, odkąd kilka miesięcy temu trafił do Poznania, znalazł się w wyjściowym składzie.

Po przerwie lechici szukali kolejnych trafień. Bohaterem spotkania okazał się Ramirez. Hiszpan po przerwie popisał się asystą przy golu Barry'ego Douglasa, a potem oddał strzał w słupek, po którym do pustej bramki skierował piłkę Antoni Kozubal.
We wtorek zostaną rozegrane jeszcze dwa mecze w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.