Sevilla - Chelsea: wynik i relacja z meczu - Liga Mistrzów

02/12/2020, 22:22 GMT+1

Popis jednego aktora w spotkaniu Ligi Mistrzów. Chelsea rozbiła na wyjeździe Sevillę 4:0, łupem bramkowym z nikim nie chciał dzielić się Olivier Giroud.

34-letni Francuz pokonał bramkarza gospodarzy już w ósmej minucie, kolejne trafienia dorzucił już po przerwie. Ostatnie z rzutu karnego, który został podyktowany za faul właśnie na nim.
Dorobku nie pozwolił powiększyć mu trener Frank Lampard, w 84. minucie ściągnął swojego supersnajpera z boiska. Giroud nie miał jednak do niego o to pretensji.

Niesamowita skuteczność

Po pięciu kolejkach fazy grupowej doświadczony napastnik ma na koncie pięć bramek. Co ciekawe, nie był do tej pory pierwszym wyborem angielskiego szkoleniowca.
W Premier League zaliczał w tym sezonie tylko epizody, w środę zagrał dopiero swój trzeci mecz w tej edycji Ligi Mistrzów, we wcześniejszych dwóch - przeciwko Rennes - wchodził z ławki i spędził na placu gry łącznie 48 minut.
Przed tygodniem to właśnie jego bramka z końcówki zapewniła londyńczykom wygraną 2:1 z francuskim zespołem i awans. Gole wbite Sevilli zadecydowały, że Chelsea zajmie w grupie pierwsze miejsce bez względu na rezultaty ostatniej kolejki.
Za tydzień zespół Lamparda czeka mecz u siebie z Krasnodarem. Sevilla, która zajmie na pewno drugie miejsce, zagra na boisku Rennes.
WYNIK:Sevilla - Chelsea Londyn 0:4 (0:1)
Bramki: Olivier Giroud 8', 54', 74', 83'-karny.