Sebastian Szymański strzelił gola w Rosji. Rubin Kazań - Dynamo Moskwa: wynik meczu - Premier Liga

09/11/2019, 13:47 GMT+1

Dynamo Moskwa pokonało na wyjeździe Rubin Kazań 1:0 (1:0) w niedzielnym meczu 16. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. Gola na wagę trzech punktów, które oddaliły stołeczny zespół od strefy spadkowej, strzelił w 23. minucie Sebastian Szymański. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Stawką niedzielnego meczu w stolicy Tatarstanu było wypracowanie przewagi nad strefą spadkową. Cel ten udało się zrealizować gościom, którzy w pierwszej połowie wyraźnie przeważali.

Szymański wykorzystał szybkość

Bohaterem Biało-Niebieskich został Szymański. Były piłkarz Legii w 23. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Konstantina Rauscha, wpadł w pole karne rywali, minął bramkarza, a następnie strzelił zwycięskiego gola. Dla 20-latka było to pierwsze trafienie w barwach Dynama w 16. ligowym meczu.
Rubin od 45. minuty grał w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Aleksandra Zujewa. Z przewagą zawodnika w polu Dynamo wytrwało do 66. minuty. Wówczas za dwie żółte kartki wykluczony został Iwan Ordiec. W obu przypadkach piłkarze opuszczający murawę mocno protestowali.
W drugiej połowie przewagę uzyskali gospodarze, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu.

Dynamo poza strefą spadkową

Dzięki wygranej Dynamo awansowało z dorobkiem 18 punktów na 11. miejsce. Rubin ma o punkt mniej i jest 13.
Szymański trafił do Dynama w lipcu 2019 roku z Legii Warszawa za 5,5 mln euro i dodatkowe bonusy. We wcześniejszych ligowych meczach zanotował jedną asystę. W reprezentacji Polski zadebiutował 9 września tego roku i rozegrał dotąd trzy mecze.

Autor: br\kwoj / Źródło: Eurosport